Gündem Haberleri

  Uzman çavuş intihar etti

  Ferhat AKGÜN/TEKİRDAĞ, (DHA)
  07.11.2009 - 11:44 | Son Güncelleme:

  TEKİRDAĞ'dan İstanbul'a gitmek için otobüs bekleyen kemik erimesi hastası 22 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Gez, otobüs yazıhanesinde başına beylik tabancası ile bir el ateş ederek yaşamına son verdi. Gez intiharından kısa bir süre önce Aksaray'daki anne babasını telefonla arayarak haklarını helal etmesini istedi.

  Balıkesir'in Gömeç İlçe Jandarma Karakolu'nda bir yıldır görev yapan Aksaraylı Uzman Çavuş Gökhan Gez, 6 ay önce vücudunda ağrıların başlaması üzerine doktora başvurdu. Balıkesir Askeri Hastanesi'nde kemik erimesi hastalığı teşhisi konulan Gez, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) sevk edildi. GATA'da 6 aydır tedavi ve tetkikleri devam eden Gez, Cuma günü kontrol için tekrar İstanbul'a geldi. İstanbul'da işlemlerini tamamlayan Gez, otobüsle Balıkesir'deki evine dönmek için yola çıktı. Tekirdağ'a geldiğinde raporlarını İstanbul'da hastanede unuttuğunu fark eden Gez, İstanbul'a geri dönmek için otobüsten indi.

  BAŞINA BİR EL ATEŞ ETTİ

  Saat 20.30'da Sahil Caddesi'nde bulunan bir yolcu firmasına giden uzman çavuş Gez, 21.00'da gelecek otobüsü beklemeye başladı. Bekleme salonunda oturan Gez, yolcuların arasında belinden çıkarttığı beylik tabancasını başına dayayarak başına bir el ateş etti. Başından ve ağzında kanlar akan uzman çavuş Gez'in yaşadığını gören yolcular olay yerine ambulans çağırdı. Gez'in yaşadığını gören bir polis, yanında bulunan tabancayı iterek uzaklaştırdı. Gez, 112 ambulansı ile Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken yolda öldü.

  HASTALIKTAN KURTULMAM İMKANSIZ

  6 aydır tedavi gören Gez'in hastalığı yüzünden psikolojisinin de bozulduğu kaydedildi. Arkadaşlarına birkaç kez iyileşmesinin imkansız olduğunu söyleyen Gez'in “Bu hastalık beni yiyip bitiriyor. Bu hastalık beni öldürecek. Bu illetten kurtuluşum imkansız” dediği öğrenildi.

  AİLESİNDEN HELALLİK İSTEDİ

  Gez'in ölmeden kısa bir süre önce Aksaray'daki anne babasını telefonla arayarak helallik istediği kaydedildi. Telefonda hastalıktan kurtuluşu olmadığını söyleyen Gez'in bu konuşmanın ardından telefonu kapatarak canına kıydığı öğrenildi.

  Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Gez'in cesedi cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Gez'in başının sağ tarafından giren kurşunun sol tarafından çıktığı kaydedildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı