Gündem Haberleri

  Uzlaşırlarsa uzlaşırız...

  Okan KONURALP / ANKARA
  26.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, "Başbakan’ın seçim gecesinde parti genel merkezinin balkonundan yaptığı konuşmayı çok önemsiyorum. Umut verici olan o konuşma çerçevesinde davranması, uzlaşma arayışı içinde olması halinde sorun olmaz" dedi.

  Sezer, CHP ile gerçekleştirilen seçim işbirliğine yönelik olarak ise "Bundan sonra DSP olarak solu daha geniş kesimlerle buluşturma konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. DSP seçim sürecinde üzerine düşeni yapmıştır. CHP ile birliktelik iktidar olsaydı, koalisyon olarak birlikte olacaktık. Ancak o olmadı. Şimdi iki sol parti ya da solda olduğu söylenen iki sol parti olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gerektiği hallerde birlikte hareket edeceğiz, farklı düşündüğümüz noktalarda ise kavga etmeden, tartışacağız" sözleriyle açıkladı.

  CHP İLE KAVGA YOK

  Sezer, "CHP’den kopmalar olması halinde kapılarınızı açar mısınız?" sorusuna da "Bunu konuşmak doğru değil. Şimdiden yapılacak açıklamalarla ’Yeniden kavga etmeye başladılar’ görüntüsü vermem" yanıtı verdi. Sezer, Gül’ün "Benim kararım meydanların işaretini görmezden gelmemek yönündedir" sözlerine karşın şunları söyledi: "Kimse kusura bakmasın cumhurbaşkanlığı seçimi yapmadık. Milletvekili seçimi yaptık."
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı