Gündem Haberleri

  Üzgünüm ama bu olay işimize yaradı

  Hürriyet Haber
  05.03.2005 - 02:02 | Son Güncelleme:

  Efe markalı rakılarla piyasada yer alan Elda Gıda’nın Alkollü İçkiler Genel Müdürü Egemen Demirtaş, 2000 yılında 68 milyon litre rakı tüketilen pazarın bugün 48-50 milyon litreye düştüğünü belirtti.

  Demirtaş, ‘Rakının Türkiye’de sarsılmaz bir yeri vardır. İnsanlar kolay kolay rakıdan vazgeçip başka içkiye dönmezler. Bu nedenle bu düşüşte sahte rakı üretiminin rolü büyüktür. Bana göre toplam tüketimin yüzde 10’unun sahte rakı olduğunu söylemek yanlış olmaz’ dedi.

  Demirtaş, meydana gelen skandalın son derece üzücü olduğunu da belirterek, ‘Bunun bir markaya malolması bir talihsizliktir. Acı bir durum ama bizim ‘Efe’ markalı ürünümüzün satışları için olumlu oldu’ diye konuştu.

  2 KAT ARTTI

  Son bir haftada satışlarının iki kat arttığını kaydeden Demirtaş, ‘Şu anda talebe yetişemiyoruz. Yılda 5 milyon litre üretim kapasitemiziMart sonu itibariyle 15 milyon litreye çıkartacağız. Bizim pazar payımız yüzde10-12’lerde ve eğer pazar daralırsa ki biz büyümesi için mücadele veriyoruz, bu oranımız artar. Biz büyüyen pazarda yine aynı pazar payını hedefliyoruz’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı