Gündem Haberleri

  Üzerine benzin döküp kendini yaktı

  A.A
  22.02.2006 - 11:57 | Son Güncelleme:

  Kayseri'de, cep telefonu üzerine faaliyet gösteren ve düzenlediği kampanyayla 2 otomobil veren, 2 otomobil daha vermeye hazırlanan esnaf, bayiliğini yeni aldığı işte başarılı olamayınca üzerine benzin döküp kendini yaktı.

  Yeraltı Çarşısı'nda cep telefonu üzerine faaliyet gösteren işyerinin sahibi Ali Karadavut (43), Milli Piyango İdaresi'nin izniyle düzenlediği kampanyada, geçen yılın sonlarına doğru müşterilerine 2 otomobil ve aralarında beyaz eşyanın da bulunduğu çeşitli hediyeler verdi.

  3 binin üzerinde çekiliş kuponu dağıtarak kampanyadan istediği sonucu alan Karadavut, daha kapsamlı bir kampanya için çalışmalara başladı.

  Milli Piyango İdaresi'nden izin alan Karadavut, 2 otomobil, onlarca beyaz eşya, bilgisayar ve bisikletin yer aldığı ikinci kampanyayı, 6 Ocak'ta başlatarak kamuoyuna duyurdu.

  Bu sırada, iş ağını genişletmeyi amaçlayan Karadavut, bir jilet firmasının bayiliğini alarak, ikinci bir işyeri açtı. Bayilik için yüklü miktarda para yatırdığı ve mal aldığı belirtilen Karadavut, beklediği satış grafiğini yakalayamayınca, çevresine, “Ben böyle bir hatayı nasıl yaparım?” diyerek dert yanmaya başladı.

  Son bir haftadır ruhsal sıkıntı yaşamaya başladığı ve kimseyle konuşmadığı öğrenilen Karadavut, 38 AH 868 plakalı aracıyla Kayseri-Ankara karayolunun 13. kilometrede Serbest Bölge girişine gelerek pet şişe içinde getirdiği benzini dökerek kendini yaktı.

  Karayolunda görevli polis ve vergi denetim elemanları tarafından fark edilen olayda Karadavut, Erciyes Üniversitesi (EÜ) Gevher Nesibe Hastanesi'ne kaldırıldı. Vücudunun tamamına yakınının yandığı belirlenen Karadavut, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

  “ONURUNA YEDİREMEDİ"

  Yeraltı Çarşısı Esnafları Derneği Başkanı Adnan Kenanoğlu, Karadavut'un hayat dolu, dürüst ve herkes tarafından sevilen biri olduğunu ve ölümünün çarşı esnafını üzüntüye boğduğunu söyledi.

  Olayın ekonomik nedenlerle kaynaklanmadığını, iflas gibi bir durumun söz konusu olmadığını kaydeden Kenanoğlu, “Yeni işe girerek yanlış yaptığını söyleyip duruyordu. Ticari beklentisi gerçekleşmeyince içine kapanmaya başladı. 'Ben nasıl böyle bir hata yaparım' diyerek başarısızlığını onur meselesi yaptı” diye konuştu.

  Evli ve 2 çocuk babası Karadavut'un cenazesinin bugün toprağa verilmesi bekleniyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı