GeriGündem Üzerinde canlı bomba yeleği fotoğrafı olan 2 IŞİD'li yakalandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üzerinde canlı bomba yeleği fotoğrafı olan 2 IŞİD'li yakalandı

Üzerinde canlı bomba yeleği fotoğrafı olan 2 IŞİD'li yakalandı

Gaziantep'te IŞİD'e katılmak için Suriye'ye geçmek istedikleri öne sürülen 1'i yabancı uyruklu 2 kişi yakalandı. Türk vatandaşı olan zanlının üzerinde canlı bomba yeleği fotoğrafı çıktı.

Gaziantep'te polis tarafından IŞİD'e katılmak için Suriye'ye geçmek istedikleri öne sürülen 1'i yabancı uyruklu 2 kişi yakalandı. Türk vatandaşı olan zanlının üzerinde canlı bomba yeleği fotoğrafı ve IŞİD'e ait görüntüler bulundu. İki kişi çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Üzerinde canlı bomba yeleği fotoğrafı olan 2 IŞİDli yakalandı

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekiplerince IŞİD terör örgütünün Türkiye'ye yönelik faaliyetleri ve olası terör eylemlerinin önlenmesi amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında 27 Mart'ta yabancı uyruklu 1 kişi ile İstanbul'dan kente gelen 1 Türk vatandaşı yakalandı.

Zanlıların IŞİD'e katılmak üzere Suriye'ye giderek örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunacakları tespit edildiği belirtildi. İstanbul'dan gelen ismi açıklanmayan Türk vatandaşı zanlıya ait dijital verilerde IŞİD terör örgütüne ait görüntüler ve canlı bomba yeleği fotoğrafı yeraldığı belirlendi.

Yabancı uyruklu şahsın ise IŞİD terör örgütüne katılmak üzere Suriye'ye gideceği tespit edildi. İki zanlı emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle