Gündem Haberleri

  Uzel'in 1000. traktörü piyasada

  Hürriyet Haber
  01.05.2010 - 11:32 | Son Güncelleme:

  Uzel markalı bininci traktör, çalışanların ve bayilerin de katıldığı bir törenle pazara sunuldu.

  Uzel Rami tesislerinde gerçekleştirilen törende, 2009 yılında, kendi markasıyla yeniden üretime başlayan Uzel'in, nostaljik kırmızı traktörlerinin binincisi Uzel markasıyla piyasaya çıktı.

  Törende bir konuşma yapan Uzel Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekili Önder Uzel, üretime verilen aranın ardından gelinen bu noktanın firma için büyük bir heyecan ve gurur kaynağı olduğunu belirtti.

  Uzel, şunları söyledi:

  “Bugüne dek Uzel tesislerinde üretilen 700 bin adet traktörü düşündüğünüzde, 1000 rakamı çok büyük bir anlam ifade etmeyebilir. Ama bizim için bu rakam, şu ana kadar yaşadığımız tüm heyecanlardan öte bir anlam taşıyor. 2009'un başında üretim yapmayı planlarken pek çok insana göre imkansız bir hayali zorluyorduk. O gün şu anda burada bulunan ekip arkadaşlarımız ve bayilerimizle birlikte, yeniden üretimimizin yıl dönümünde 1000. traktörü üretmeyi hedefimiz yaptık. Bugün, bayilerimizin ve bize inananların desteğiyle bu hedefe ulaştık ve gerçekleşmez denilen mucizeyi alın terimizle gerçekleştirdik.”

  Uzel üretimle ilgili çalışmaların başlaması için gerekli kaynağın yine bayilerce sağlandığını ve her bir traktörün ortaya çıkmasında satış ağının büyük desteği olduğunu ifade etti.

  Uzel, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Üretim başlamadan sorunları çözmemiz imkansızdı, şimdi ise verdiğimiz tüm sözleri tutacağımıza yönelik somut bir faaliyetimiz var. Şu anda taahhütlerimize elden geldiğince, önceliği üretime vererek uymaya çalışıyoruz. Üretim hızlandığı sürece biz de artan bir hızda sözlerimizi yerine getireceğiz. Bu yüzden şu anda üretimden kazandığımızı yine üretime yatırmak zorundayız”dedi,

  Türk çiftçisinin Uzel markalı nostaljik kırmızı traktörü, sahiplendiğini dile getiren Önder Uzel, üretimin şimdilik sınırlı kapasitede sürdüğünü ancak çalışmaların her geçen gün hız kazandığını vurguladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı