Gündem Haberleri

  Uzayda seks yapmışlar

  Hürriyet Haber
  23.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  4 yıl saklanan gerçek

  1996 yılında mekikle uzaya giden astronotların yerçekimsiz ortamda en uygun seks pozisyonunu belirlemek için cinsel ilişkiye girdikleri ortaya çıktı.

  Sözkonusu iddiayı Fransız bilim yazarı gazeteci Pierre Kohler, son kitabında ortaya attı. Kohler'e göre 1996 yılında dört uzay mekiği yolculuğuna kadın astronotlar da katıldı. Uçuşlar sırasında astronotlar, yerçekimi olmadan en uygun seks pozisyonunun hangileri olduğunu bulmak için cinsel ilişkiye girdiler.

  Bilgisayar belirledi

  Astronotların, yeryüzünden yüzlerce km üzerinde seyrederken, uzayda denediği seks pozisyonları, önceden bilgisayardaki similasyon programlarında belirlendi. Bu pozisyonlar, 1571-3570 numaralarıyla Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) belgelerine de geçti.

  10 pozisyon denendi

  10 pozisyondan altısında denekler, bir kemer ve şişme tünel sayesinde birbirlerine bağlandılar. Diğer dört pozisyonda ise astronotlar, bir yerlere tutunarak ya da asılarak cinsel birleşmeyi denediler. Böylece uzayda daha önce bitki yetiştirmeyi deneyen, kurbağa larvalarının gelişmelerini izleyen astronotlar, bu

  kez de bizzat bir deneyin kahramanı oldular.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı