Gündem Haberleri

  Uzanların davasında strateji savaşı

  Orhan SAAT İSTANBUL
  08.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Uzan Çiftinin boşanma davasında Alara Uzan’ın avukatının talebi üzerine mahkeme gizlilik kararı alırken, Cem Uzan’ın avukatları, “Mahkeme yetkisiz. Duruşma Paris’te görülmeli” dedi.

  Alara Uzan, Beykoz Aile Mahkemesi’nde şiddetli geçimsizlik iddiasıyla açtığı boşanma davasının dün görülen ilk duruşmasına katılmadı. Alara Uzan’ı avukatı Ayça Özdoğan, Fransa’ya sığınma talebinde bulunan Cem Uzan’ı ise Avukat Celal Ülger ve Şaylan Çığgın temsil etti.
  Mahkeme, celselerin gizli yapılmasına karar verdi. Gizlilik kararının ardından Cem Uzan’ın avukatları mahkemeye dilekçe sunarak, Paris’te açılmış bir boşanma davasının bulunduğunu, Uzan çiftinin evlilik sözleşmesinin uluslararası hukuku bağlayıcı nitelikte olduğunu vurgulayıp, davanın Paris’te devam etmesini talep etti. Dava ertelendi.

  Cem çok üzgün

  DURUŞMAYA destek için geldiğini belirten Emin Şirin, Uzan’ın avukatlarından bilgi aldı. Gece kulübündeki fotoğrafların yayınlanmasından sonra Cem Uzan’la sadece telefonda görüştüğünü söyleyen Şirin, “Cem olayların bu hale gelmesinden dolayı çok üzgün. Çocuklarını çok özlüyor. Cem arkadaşım olduğu için duruşmayı izlemeye geldim. Evliliğinin bu hale gelmesini istemiyordu” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı