Gündem Haberleri

  Uzan ailesinin eski çiftliği izci kampı oldu

  A.A
  31.10.2008 - 10:51 | Son Güncelleme:

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulduktan sonra, Milli Eğitim Bakanlığına devredilen, Uzan ailesinin eski çiftliği izci öğrencilere açıldı.

  Milli Eğitim Bakanlığına devredilen Uzan Ailesi'nin Sakarya'nın Pamukova ilçesindeki eski çiftliğinde İstanbul'dan gelen 240 izci öğrenci kamp yaptı. Çiftlikte yapılan 4 günlük kampın son gününde öğrenciler tarafından gösteri düzenlendi.

  Milli Eğitim Bakanlığı Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Daire Başkanı İsmail Toksöz, yaptığı açıklamada, çiftliğin artık bir eğitim yuvası olduğunu belirterek, “bu çiftlikte, milletin manevi değerlerine saygılı; küçüğünü sayan, büyüğünü sayan; şefkat ve fedakarlık mesleği eğitimin en önemli parçası olan izcilik ve diğer kamp faaliyetleri yapılacak” dedi.

  Çiftlikte kamp faaliyetinin 12 ay boyunca süreceğini ifade eden Toksöz, “Geçmişte (çiftlikte) olan şeyler bizi bağlamıyor. Burayı daha işlevsel hale getirip, özellikle yaz aylarında sadece izcileri değil, başarılı öğrencilerimizi de buraya getireceğiz. Onlara aileleriyle birlikte kamp yapmalarını sağlayacağız. Burayı eğitim amaçlı kullanacağız” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı