Gündem Haberleri

  Uyutuluyor

  Zülal ATAGÜN Remzi KOPAR / İSTANBUL
  18.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Okmeydanı’nda gaz bombası kapsülüyle başından vurularak ağır yaralanan 14 yaşındaki Berkin Elvan’ın dün mezuniyet balosu vardı.

  Fuat Soylu İlköğretim Okulu’ndaki arkadaşları baloyu iptal ederek, Berkin’in yanına, hastaneye gittiler. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde yatan Berkin, önceki gün 2’nci kez ameliyata alındıktan sonra uyutuldu. Berkin’in babası Sami Elvan, hayati tehlikenin sürdüğünü belirterek, şunları söyledi: “Ekmek almak için fırına giderken, sokaktan çıkar çıkmaz vurulmuş. Arkadaşları hemen hastaneye götürmüşler. Doktorlar ‘Umudunuzu kaybetmeyin’ dediler. Bugün (dün) mezuniyet balosunda giyeceği yeni kıyafetler, evde paketli halde duruyor.”

  GAZ BOMBASI KURŞUN GİBİ

  Elvan Ailesi’ni hastanede ziyaret eden BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel de doktorlarla görüşerek Berkin’in durumu hakkında bilgi aldı. Tuncel, “20 gündür, devlet şiddetini yoğun olarak yaşadık. Gaz bombası, silah olarak kullanılıyor. Kurşun gibi yani. Berkin’in durumu ağır. Toplumsal olaylarda bunun kullanılmaması lazım. Bu yaralanmaların hesabını kim verecek?” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı