Gündem Haberleri

  Uyuşturucuyu çocuklarına taşıttırdı

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  04.07.2007 - 16:22 | Son Güncelleme:

  ADANA’da, Van’dan getirdiği uyuşturucuyu dikkat çekmemek için 3 çocuğuna taşıttırdığı belirlenen 41 yaşındaki Aynur Altuntaş yakalandı. Altuntaş'ın yanındaki çocuklarının taşıdığı çanta ve poşetlerde 3 kilogram esrar ele geçti.

  Van’dan Adana’ya gelen bir otobüste uyuşturucu olduğu ihbarını alan polis, merkez otogarında Van yönünden gelen otobüslerde uygulama yaptı. Otobüsleri sırayla kontrol eden polis, 3 çocuğuyla hızla yürüyerek uzaklaşmaya çalışan Aynur Altuntaş’ı durumundan şüphelenerek durdurdu.

  Eşi M.T.’den boşandığı, daha sonra nikahsız yaşamayı sürdürdüğü belirlenen Aynur Altuntaş’ın üzerinde yapılan aramada suç unsuruna rastlanmadı. Ancak yanında bulunan çocukları 10 yaşındaki B., 12 yaşındaki Ş. ve nüfus kaydı da olmayan 5 yaşındaki M.’nin taşıdığı çanta ve poşetlerde toplam 3 kilogram toz esrar bulundu.

  Gözaltına alınan Aynur Altuntaş verdiği ifadede, “Akraba ziyareti için Van’a gitmiştim. Dönerken otogarda tanımadığım biri poşetleri Adana’ya götürmemi, gelip benden alacaklarını söyledi. Ben de kabul ettim. İçinde ne olduğunu bilmiyordum” dedi.

  Altuntaş’ın sorgusu sürerken, uyuşturucu kuryesi gibi kullandığı çocuklar Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Ş.’nin annesiyle birlikte adliyeye sevk edileceği, yaşları 11’den küçük olan diğer 2 kardeşin ise cezai ehliyetleri olmadığı için akrabalarına teslim edileceği belirtildi.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı