Gündem Haberleri

  ‘Uyuşturucu parası bulmak için yaptık’

  ESKİŞEHİR, (DHA)
  08.05.2008 - 16:58 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR’de, 3 kadının bilezik ve küpelerini gasp ettikleri iddia edilen ve haklarında 36'şar yıl hapis cezası istenen evli bir çocuk babası 25 yaşındaki Özgür Koşan ile üniversite öğrencisi sevgilisi 19 yaşındaki Serpil Malkoç'un yargılanmalarına başlandı. Serpil Malkoç, uyuşturucu madde bağımlısı olduklarını, gaspı uyuşturucu almak için yaptıklarını söyledi.

  Şubat ayında meydana gelen olaylarda, iddiaya göre, Özgür Koşan ile Serpil Malkoç, apartman girişi ve asansör içinde 56 yaşındaki Lütfiye Oluk, 63 yaşındaki Nursel Arslan ile 48 yaşındaki Figen İleri’nin toplam 6 bilezik ile 2 adet küpesini gasp etti. Olayın ardından yakalanarak gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Büro Yönetimi 2’nci sınıf öğrencisi Serpil Malkoç ile sevgili Özgür Koşan’ın yargılanmasına Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. 36’şar yıl hapis istemiyle tutuklu yargılanan Serpil Malkoç, kadınlardan Nursel Arslan ve Lütfiye Oluk’un kolundaki bileziklerini ve küpelerini aldıklarını ancak Figen İleri’den birşey alamadan polisler tarafından yakalandıklarını söyledi. Uyuşturucu parası bulmak için gasp olayını gerçekleştirdiklerini anlatan Serpil Malkoç şunları söyledi:

  “Özgür ile bir kafetaryada tanıştık. Uyuşturucu yüzünden bu işe kalkıştık. Uyuşturucu alacak paramız yoktu. Özgür, apartmana giren kadınlara arkadan yanaşıp eliyle ağzını kapatıyordu, ben de kolundaki bilezikleri ve küpeleri alıyordum. Çaldığımız bilezikleri kuyumculara satıp İstanbul’a giderek Tarlabaşı’ndan esrar alıyorduk. Olaylarda bıçak ya da tabanca kullanmadık. Herşey Özgür’ün yüzünden oldu. Ben Eskişehir’e okumak için gelmiştim. Beni uyuşturucuya alıştırdı. Özgür’ün kendisi öğrenci değildi. Uyuşturucu madde yüzünden ve Özgür istediği için böyle oldu. Çok pişmanım.”

  Diğer sanık Özgür Koşan ise Serpil Malkoç’un söylediklerini doğruladı. Mahkeme heyeti sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı