Gündem Haberleri

  Uyuşturucu operasyonunda 10 gözaltı

  GAZİANTEP, (DHA)
  08.05.2008 - 15:48 | Son Güncelleme:

  GAZİANTEP polisinin yaklaşık 1 ay önce gerçekleştirdiği ‘Gazikent 27’ adlı operasyonla İran, Türkiye, Rusya, Ukrayna hattı üzerinden Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yaptığı ortaya çıkarılan bir şebekenin 10 üyesi daha yakalandı.

  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin 7 ay süren takibinin ardından uluslararası uyuşturucu ticareti yaptığı öne sürülen kişilerin Gaziantep’ten İran’a TIR ile mal taşırken, uyuşturucu maddeleri mazot depolarının gizli bölmelerine yerleştirerek Rusya ve Ukrayna’ya götürdüğü belirlenmişti. Bu uyuşturucunun Ukrayna ve Rusya’da el değiştirip Avrupa ülkelerine gönderildiği operasyonda belirlenmiş, uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili gözaltına alınan 15 kişi tutuklanmıştı.

  Bu operasyonla ilgili soruşturmayı derinleştiren polis, aralarında organizatör, TIR sürücüsü, uyuşturucu madde sahipleri ve sevkiyatı yapan kişilerin de bulunduğu toplam 10 kişiyi daha gözaltına aldı. Gaziantep, Kilis ve Ağrı’da yakalanan zanlılar, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nde alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı