GeriGündem Uyuşturucu cinayetine 15 yıl hapis
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uyuşturucu cinayetine 15 yıl hapis

Adana'da, satın aldıkları esrarı kalitesiz olduğu gerekçesiyle geri vermek istemeleri sonucu çıkan silahlı kavgada, 1 kişiyi öldürdükleri, 1 kişiye de yaraladıkları iddiasıyla yargılanan sanıklardan biri 15, diğeri de 16 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında, tutuklu sanıklar İmdat Genç ve Barış Parsak hazır bulundu. Tutuksuz sanık Emin Tunç ise duruşmaya gelmedi.

Sanık İmdat Genç, ifadesinde, Barış Parsak ile Gülbahçe Mahallesi Obalar Caddesi'ne esrar almak amacıyla gittiğini söyledi.

Maktul Salih Çiftçi'den 50 TL karşılığında aldığı esrarı, kalitesiz olması nedeniyle geri vermek isteyince aralarında tartışma çıktığını çıktığını anlatan İmdat Genç, ifadesini şöyle sürdürdü:

“Tartışma kavgaya dönüşünce arkadaşım arabadan inerek bizi ayırmaya çalıştı. Gideceğimiz sırada maktul ve yanındaki kişiler araca saldırmaya başladı. Araçtan indiğim sırada Salih beni bıçakla yaraladı. Ben de kendimi savunmak için bıçağımı rastgele savurdum. Daha sonra sanık Barış Parsak arabadan indi ve kalabalığı dağıtmak amacıyla 3 el tabancayla ateş etti. Daha sonra olay yerinden uzaklaştık. Olay yerine giderken diğer sanık Emin Tunç ise yanımızda yoktu.”

Sanık Barış Parsak da arkadaşından emanet aldığı otomobille giderken yolda İmdat Genç'le karşılaştığını söyledi.

Gülbahçe Mahallesine geldiklerinde İmdat Genç'in esrar alacağını söylemesi üzerine aracı durdurduğunu anlatan Parsak da ifadesinde, şunları söyledi:

“İmdat Genç otomobilden indikten sonra birileriyle esrar alışverişi yaptı. Daha sonra aralarında tartışma çıktı ve ben kavga etmelerine engel oldum. İmdat Genç arabaya bindikten sonra maktul ve yanındakiler saldırdı. İmdat Genç ise bunun üzerine otomobilden inip maktulle kavga etti. Her ikisinin de elinde bıçak vardı. Ben de ruhsatsız tabancamla yere rastgele ateş ettim. Öldürmek amacıyla hareket etmedim.”
Mahkeme heyeti, duruşma sonunda, tahrik maddesi ve duruşmalardaki iyi halleri nedeniyle cezalarında indirim yaptığı sanıklardan İmdat Genç'in 15 yıl, Barış Parsak'ın ise 16 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırılmasına, tutuksuz sanık Emin Tunç'un da delil yetersizliğinden beratına karar verdi.

Sanıklar hakkında, 19 Nisan 2008 tarihinde Gülbahçe Mahallesi Obalar Caddesi'nde Salih Çiftçi'nin tabanca ve bıçakla öldürülmesi, Enis Kaplan'ın da yaralanması olayıyla ilgili olarak müebbet hapis ceza istemiyle dava açılmış, Emin Tunç ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle