Gündem Haberleri

  Uyuşturucu baskını

  Hürriyet Haber
  04.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da iki ayrı operasyonda 6 uyuşturucu taciri yakalanarak gözaltına alındı. Narkotik ekiplerinin yakaladığı uyuşturucuların değeri 5.5 milyar lira.

  Narkotik Şube ekiplerinin düzenledikleri operasyonda, yurtdışına kargo yoluyla esrar ve afyon sakızı kaçırmaya çalışan Rus uyruklu Elena Skliarova ile sevgilisi Yılmaz Türkmen gözaltına alındı. Ekiplerin Fatih ve Bağcılar'da gerçekleştirdikleri operasyonlarda da ellerindeki 2 kilo 450 gram eroini pazarlamaya çalışan 3 kişi kıskıvrak yakalandı.

  Kargoyla uyuşturucu

  İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada yurtdışına kargo yolu ile afyon sakızı ve esrar gönderileceğini belirleyen ekipler Ümraniye, Ataşehir'deki bir daireye baskın düzenlediler. Evde yapılan aramalarda kargo ile Rusya'ya gönderilmeye hazırlanmış paket içerisinde 210 gr. afyon sakızı ve 130 gr. esrar ele geçirildi. Olayla ilgili Rus uyruklu Elana Skliarova, sevgilisi Yılmaz Türkmen ve uyuşturucuyu temin eden İranlı Majid Jahan Bakht gözaltına alındı. Sanıkların sorgulamalarına devam edildiği bildirildi.

  Sokakta operasyon

  Öte yandan Bağcılar ve Fatih'te düzenlenen iki ayrı operasyonda alıcı kılığına giren ekiplere 2 kilo 450 gram eroin satmaya çalışan Sırrı Demir, Mecit Eriş ve Aydın Yılmaz yakalanarak gözlem altına alındı.

  Operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 5,5 milyar lira olduğunu belirten polis yetkilileri, çalışmalarının aralıksız süreceğini bildirdiler.

  Eroin için sokakta pazarlık

  Bir ihbar üzerine uyuşturucu tacirleriyle bağlantı kuran polisler, 2 kilo 450 gram eroini satın almak için pazarlık yaptı. Buluşma noktasına gelen bir otobildeki kaçakçılarla konuşan polisler alışveriş gerçekleşirken ortaya çıkıp üç sanığı suçüstü yakaladı. Pazarlık konusu uyuşturucular otomobilde bir gazeteye sarılı olarak ele geçti.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı