Gündem Haberleri

  Uykudan kalktı ölüme gitti

  Erdem SÜREK- Burak GEZEN / DHA
  23.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çanakkale’deki ailesini ziyarete giden Şebnem Zileli Görgün, bütün gece sohbet ettikten sonra yatağına çekildi ve ertesi gün çatıda, elleri arkadan kısmen bağlanmış halde asılı bulundu. Polis, intihardan son anda vazgeçmemek için, Görgün’ün ellerini kendisinin bağladığını düşünüyor.

  İSTANBUL’da oturan, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu işsiz Şebnem Zileli Görgün, 1.5 yıl önce evlendiği eşi Yekta Onur Görgün ile 20 Ocak Cuma akşamı, Çanakkale’de Demircioğlu Caddesi Tekke Sokak’ta oturan ailesine gitti. Şebnem Zileli Görgün ile ailesi, gece geç saatlere kadar oturup sohbet etti, ardından hepsi uyumak için odalarına geçti. Önceki sabah uyanan İstanbul Ticaret Odası’nda görevli Yekta Onur Görgün, eşini yanında göremedi. Eşini evde de bulamayan Yekta Onur Görgün, durumu kayınpederi Şahin Zileli’ye bildirdi.

  Elleri arkadan ‘kısmen’ bağlı

  Uykudan kalktı ölüme gitti

  Gün boyu kendisinden haber alınamayan Şebnem Zileli Görgün’ün cesedi, akşam saatlerinde, babasının evinin bulunduğu 3 katlı binanın çatı katında, elleri arkadan kısmen bağlı ve tavana asılı halde ölü bulundu. Şebnem Zileli Görgün’ün cesedi, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Ailenin tek çocuğu olan Şebnem Zileli Görgün’ün ölümüyle ilgili polis merkezine götürülen eşi Yekta Onur Görgün, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı ve Bursa’ya gitti.

  Tek ayak izi onunki

  MOBESE kayıtlarını alan polis, Şebnem Zileli Görgün’ün cep telefonundaki son görüşmeleri de inceliyor. İntihar notu bırakmadığı belirtilen Görgün’ün psikolojik destek aldığı öğrenildi. Ayrıca, cesedin bulunduğu çatıdaki tek ayak izinin de, genç kadına ait olduğu saptandı. Polis, Görgün’ün, son anda vazgeçmesi ihtimaline karşı, ellerini arkadan kendisinin bağlamış olabileceğini belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı