Gündem Haberleri

  Uygurlar’ın vefası

  Hürriyet Haber
  17.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler, Magazin Gazeteciler Derneği tarafından organize edilen bir çalışma çerçevesinde geçtiğimiz ay trafik kazasında hayatını kaybeden gazeteci Ali Osman Metin için oynayacak.

  Kocamustafa Paşa Çevre Tiyatrosu'nda 22 Ocak Cuma gecesi bir vefa örneği sergilenecek. Süheyl-Behzat Uygur ve Zeyno Gönenç'in rol aldığı ‘‘Üç Salakşörler’’ adlı oyundan elde edilecek gelir trafik kazasında ölen gazeteci Ali Osman Metin'in ailesine bırakılacak.

  Son iki yıldır tiyatronun ileriye doğru gittiğini belirten tiyatrocu kardeşler, ‘‘Anadolu'da bile salonlar tıklım tıklım doluyor’’ diyor.

  Televizyon ikinci planda

  Gazetelerin magazin sayfalarında da tiyatro haberlerinin yer verilmesine memnun olduklarını belirten Uygurlar, bazı tiyatrocuların televizyona kaydıklarını ancak televizyonun kendileri için ikinci planda yer aldığını söylüyorlar.

  Uygur kardeşler, ‘‘En büyük sorunumuz salon. Çoğu zaman bir salonda üç oyun oynanıyor. Son zamanlarda alışveriş merkezlerinde yapılan tiyatro salonları dışında pek bir çalışma yok. İş adamlarının yardımlarını bekliyoruz’’ dedi.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı