Gündem Haberleri

  'Uyarıya cevap gelmedi'

  Hürriyet Haber
  03.01.2012 - 15:38 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Uludere’de 35 kişinin hayatının kaybetmesine ilişkin TBMM’ye bilgi verdi.

  Atalay şunları söyledi:

  Terörle mücadelede hukukun inde olmaya çok büyük özen gösterilmiştir. Olayın ardından hemen tahkikat başlatılmıştır. Olay tüm yönleriyle araştırılıyor.

  17 Ağustos'tan itibaren çok ciddi bir sınır ötesi operasyon başlatılmıştır. Ve halen devam etmektedir. Bu süre zarfında hiçbir sivil vatandaşımız zarar görmemiştir.

  İHA (insansız hava aracı) istihbarat kaynaklarından biridir. Tespit edilen görüntüler yetkili merkezlerden anlık olarak izlenmekte ve hedefin analizi yapılmakta süratli koordinasyon sonucunda uygun vasıtalarla hedef ateş altına alınmakta ya da birlikler tarafından operasyon icra edilmektedir.

  Olay gecesi İHA görüntülerinin üzerine önce uyarı için iki defa aydınlatma fişeği atılmış, herhangi bir ikazın gelmemesi ve grubun aynı tertipte ilerlemesi üzerine hava kuvvetleri tarafından grup ateş altına alınmıştır.

  Dağlıca Aktütün, Gediktepe, Hantepe, Çukurca saldırılarında silahlar yük hayvanlarıyla taşınmıştı. Kaçakçılık yapan vatandaşlarımızın girilmemesi gereken bölgede hayatlarını kaybetmesi büyük bir talihsizliktir. TSK’nın sivil halkı ateş altına alacağını düşünmek büyük bir gaflet ve haksızlıktır. 

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı