Gündem Haberleri

  Uyarı yazısına rağmen türbanla girdiler

  Ali LEYLAK/ŞANLIURFA, (DHA)
  09.05.2008 - 12:36 | Son Güncelleme:

  Harran Üniversitesi'nde açılan fotoğraf sergisini gezmek için sergi salonuna giden çok sayıda türbanlı kapıdaki 'Kapalı alana türbanla girilmez' yazısına aldırış etmedi.

  TÜRBANLA ÜNİVERSİTEYE GİRDİLER

  Şanlıurfa'daki Harran Üniversitesi'nde bu yıl 9'uncu düzenlenen Bahar Şenliği, halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle başladı.

  Harran Üniversitesi Bahar Şenlikleri'nin açılışına, Vali Yusuf Yavaşcan, AKP Şanlıurfa Milletvekili Müfit Yetkin, Belediye Başkanı AKP'li Ahmet Eşref Fakıbaba, İl Jandarma Komutanı Albay Fahri Cici ile Rektör Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Üniversitenin halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle başlayan şenlikte, Gaziantep Üniversitesi Step Dans Grubu'nun gösterisi büyük ilgi çekti. Çok sayıda standın açıldığı şenliğine en çok Biyoloji Bölümü'nde okuyan öğrencilerin kurduğu stant ilgi gördü. Birçok sürüngen hayvanın sergilendiği standı gezen öğrenciler, korku dolu bakışlar arasında yılanları izledi.

  Şenlik programı çerçevesinde Merkez Kafeterya'da açılan fotoğraf sergisini protokol heyetiyle birlikte çok sayıda türbanlı öğrenci ve veli, kapıda asılı olan ‘Kapalı alana türbanla girilmez’ uyarısına rağmen içeri girip gezdi. Osmanbey Yerleşkesi'ndeki Bahar Şenliği, 4 gün sürecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı