Gündem Haberleri

  Uyardık dinlemedi

  Hürriyet Haber
  30.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  VIP yetkilileri, Semra Özal'ın uyarıldığını, ama kendisinin Fatih Ürek konusunda ısrarcı olduğunu belirterek, şu açıklamayı yaptılar: ‘‘Söz konusu kişinin VIP Salonu'ndan geçemeyeceği konusunda, Sayın Semra Özal ve koruma görevlisi gerekli şekilde uyarılmıştır. Ancak Bayan Özal kişinin beraberinde geçmesinde bir sakınca olmayacağını söylemiş ve geçmesi konusunda da ısrarcı olmuştur. Bu nedenle, Kıbrıs yolcusu olan Sayın Semra Özal'la beraber olan Fatih Ürek adlı şahıs da, Sayın Özal'ın refakatında gitmiştir.’’

  Özal, ısrar etti

  Şarkıcı Fatih Ürek'in önceki gün Semra Özal'ın maiyetinde Atatürk Havalimanı VIP Salonu'ndan geçerek uçağa binmesi, VIP görevlilerinin ‘‘sözlerinin dinlenmediği’’ şeklindeki sıkıntılarını da ortaya koydu.

  VIP yetkilileri, Fatih Ürek'in Şeref Salonu'ndan geçmesi konusunda, 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın ısrar ettiğini söylediler.

  Atatürk Havalimanı'nda bir üst düzey görevli ise Fatih Ürek'in Şeref Salonu'ndan geçmesinin VIP görevlilerinin değil, Semra Özal'ın ‘ayıbı’ olduğu görüşünü savundu. Görevli, şöyle dedi:

  ‘‘VIP salonunda görev yapanlar neticede birer devlet memurudur. Semra Özal gibi bir kişi, yanında getirdiği yolcunun salondan geçmesi için ısrarcı olursa, VIP görevlisi ne yapsın? Israr karşısında direnip rezalet mi çıkarsın? VIP'i kullanma hakkına sahip olanların buna dikkat etmeleri gerekir. Farklı salonlardan geçip uçakta buluşsalar ne olur sanki? Ama buna dikkat eden az sayıda insan var.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı