Gündem Haberleri

  Üvey kardeşlerini öldüren kadına 2 kez müebbet

  A.A
  07.07.2009 - 12:48 | Son Güncelleme:

  Konya'da 7 ve 8 yaşındaki üvey kardeşlerini zehirledikten sonra boğarak öldürdüğü ileri sürülen kadın hakkında Cumhuriyet Savcısı “kasten adam öldürmek” suçundan iki ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini talep etti.

  Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen cinayet duruşmasına, tutuklu sanık Fatma Yeşil (30) ve sanık avukatı katıldı.

  Mahkeme Başkanı bu duruşma da Cumhuriyet Savcısı'ndan esas hakkındaki mütalaasını istedi.

  Cumhuriyet Savcısı, sanık Fatma Yeşil'in babasının ikinci eşinden olan kardeşlerini kedi yavrularına kötü davrandığı gerekçesiyle tarım ilacı içirip zehirlediğini söyledi.

  Sanığın, ölmediklerini gördüğü kardeşlerini daha sonra eşarp ve kemerle boğarak öldürdüğünü belirten Savcı, “Akıl sağlığı yerinde olduğu tespit edilen sanığın iki ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

  Sanık avukatı, detaylı savunma yapmak için süre istediklerini söyledi.

  Mahkeme heyeti, sanık avukatının talebi üzerine duruşmayı erteledi.

  OLAYIN GEÇMİŞİ

  Konya'da 7 Temmuz 2008'de üvey kardeşleri Halil İbrahim Yeşil (8) ve Esra Yeşil'i (7), beslediği kedinin yavrularına kötü davrandıkları gerekçesiyle önce tarım ilacıyla zehirleyip ardından kemerle boğarak öldürdüğü öne sürülen Fatma Yeşil tutuklanmıştı.

  Olay anında, çocukların görme engelli anneleri Atiye Yeşil'in de evde olduğu, sesleri çıkmayan çocuklarına dokunarak öldüklerini anladığı öğrenilmişti.

  Ölen iki küçük kardeşin yoksulluktan dolayı kimliklerinin çıkarılmadığı, bu nedenle okula da gidemedikleri bildirilmişti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı