Gündem Haberleri

  Utanmaz avukat

  Hürriyet Haber
  18.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kazada çocuklarını kaybeden iki aile, bir darbe de avukatlarından yedi. Vekalet verilen avukat sigortadan ölüm tazminatını alıp kaçtı.

  İKİ yıl önce Torbalı'dan Tire'ye giden Ahmet Çatakoğlu, otomobiliyle şerit ihlali yapınca Ahmet Araz'ın kullandığı motosiklete çarptı. 19 yaşındaki Araz'la arkasındaki 15 yaşındaki Seçkin Öksüz, yaşamlarını yitirdi. Çocuklarını trafik canavarına kurban veren Araz ve Öksüz aileleri, kazada tam kusurlu olan sürücünün en ağır cezaya çarptırılmasını sağlamak için avukat Levent Özbey'e vekalet verdi.

  Yalanı ortaya çıktı

  Ceza duruşmalarına giren Özbey, sigorta şirketinden Seçkin Öksüz için 437, Ahmet Araz için de 400 olmak üzere toplam 837 milyon lira ölüm tazminatı aldı. Avukat, ailelere parayı almadığını söyledi. Sürücü 3 yıl 4 ay hapse mahkûm edildikten sonra sigorta şirketine başvuran acılı 2 aile, gerçeği öğrendi. Özbey'in ismi ve imzasının bulunduğu para alındı belgesi ile banka dekontlarıyla karşılaştı.

  Ücreti peşin ödenmiş

  Aileler, avukatı savcılık ve bağlı bulunduğu İzmir Barosu'na şikâyet etti. Levent Özbey, barodan 3 ay uzaklaştırma cezası aldı. Yargılanması için Adalet Bakanlığı'na yapılan başvuruya ise henüz yanıt gelmedi. Özbey'in vekalet ücretini önceden ödediklerini, borçlarının bulunmadığını belirten Ramazan Öksüz ve Şahin Araz, ‘‘Çocuklarımızın ölümünden faydalanan avukatın cezalandırılmasını istiyoruz’’ dediler.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı