Gündem Haberleri

  Üstgeçit faciası

  Hürriyet Haber
  27.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yağmurdan korunmak için Sahilyolu'ndaki üstgeçide sığınan 3 sokak çocuğu, üzerinde yattıkları sacın yerinden kopması üzerine 4 metre yüksekten yola düştü, biri öldü.

  Çocuklar, üstgeçidin üzerini kapayan camları geçide bağlayan bu sacların üzerinde uyuyorlardı. Ancak sac, çocuklarının ağırlığına dayanmadı ve facia yaşandı.

  Korkunç olay, dün sabaha karşı saat 01.30'da yaşandı. İkisinin kimliğinin henüz belirlenemediği 14 ile 16 yaşlarındaki 3 çocuk, yağmurdan korunmak için Sahilyolu'nun Zeytinburnu kesimindeki üstgeçidi seçti. Çocuklar, Uğur Mumcu Parkı'nı sahile bağlayan üstgeçitten geçenler azalınca, burada uyumaya karar verdi. Sonra da geçidi örten camları demir korkuluklara bağlayan sac levhaların üzerine çıkıp, uyudu.

  Üstte kalan ölümden kurtuldu

  Yola bakan bombeli sac levhalar, üç çocuğun ağırlığını kaldıramayıp, kaynak yerlerinden açıldı. Ne olduğunu anlamayan üç çocuk, 4 metreyi aşan yükseklikten alttaki sahil yoluna düştü. Çocuklardan ikisi altta kaldı ve ağır yaralandı. Erhan Güzel adlı üçüncüsü ise, onların üzerine düşerek ölümden kurtuldu. Çevredekiler, yol ortasında kanlar içinde iki çocuğun hareketsiz yattığını görünce polise haber verdi.

  Trafik yoğun olsa, ezileceklerdi

  Olay yerine gelen polisler, arkadaşının başında feryat eden Erhan Güzel'i yolun kenarına aldıktan sonra ambulansa haber verdiler. Önce trafik kazası geçirdikleri sanılan çocukların, aslında üstgeçitten düştüğü daha sonra anlaşıldı. Olay anında caddedeki trafiğin yoğun olmaması, çocukların bir de araçların altında ezilmesini engelledi. Hastaneye kaldırılan ağır yaralı iki çocuktan biri kurtarılamadı, diğerinin durumu ise ciddi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı