Gündem Haberleri

  Usta gazeteci Çetiner toprağa verildi

  A.A.
  04.08.2006 - 16:02 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da önceki gün ölen gazeteci-yazar Yılmaz Çetiner (79), İstanbul'da toprağa verildi.

  İstanbul'da önceki gün ölen gazeteci-yazar Yılmaz Çetiner'in (79), cenazesi Türkiye Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen törenin ardından Bebek Camii'ne getirildi. Cami avlusunda Çetiner'in eşi Esin Çetiner ve kızı Aslı Çifkurt taziyeleri kabul ettiler.

  Cenaze törenine katılan İstanbul Valisi Muammer Güler, gazetecilere, Çetiner'i yakından tanıdığını, Türk basının önemli isimlerinden biri olduğunu ifade ederek, Çetiner'in kararlı ve ilkeleri olan bir insan olduğunu söyledi.
  Son dönemde basın camiasının önemli isimlerini kaybettiğini dile getiren Güler, gazetecilere de başsağlığı diledi.
  Milliyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, Çetiner'in hasta olduğu dönemde de yazılarını düzenli gönderdiğini ifade ederek, Çetiner'in çok büyük bir gazeteci olduğunu söyledi.

  Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin de 60 yıl Türk basınına hizmet veren Çetiner'in, iyi bir gazeteci olmasının yanı sıra iyi bir insan da olduğunu dile getirdi.Yazar Yaşar Kemal ise Çetiner'in iyi bir yazar olduğuna dikkat çekerek, “Türk basınında şimdi kalmayan bir şey var; röportaj. Bunu en iyi yapanlardan biriydi. Türkçe'yi en iyi yazanlardan biriydi” dedi.

  Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök de Çetiner'in gazetecilik mesleğinde yaygın olan kıskançlık gibi kötü bir duygudan nasip almamış bir insan olduğunu ifade ederek, iyi olan her şeyi takdir eden biri olduğunu söyledi.

  Yılmaz Çetiner'in cenazesi öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Anadolu Hisarı'ndaki aile kabristanına götürülmek üzere omuzlanarak cenaze aracına konuldu.

  Buradaki törene Çetiner'in ailesi, CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, TGC Başkanı Orhan Erinç, Mehmet Ali Yalçındağ, Arzuhan Yalçındağ, Ali Koç, Güneri Civaoğlu, Mehmet Barlas, Şarık Tara ve Hasan Cemal'in de aralarında bulunduğu medya ve iş dünyasından çok sayıda kişi katıldı.

  Yılmaz Çetiner'in cenazesi, Anadolu Hisarı'ndaki aile kabristanına defnedildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı