Gündem Haberleri

  Üsküdar-Çekmeköy metro hattı ihalesi yarın yapılacak

  Hürriyet Haber
  22.02.2011 - 15:41 | Son Güncelleme:

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Üsküdar – Çekmeköy Metro hattının inşası için ilk adım atılıyor. 1. etap inşaatının ihalesi yarın yapılacak.

  Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattının ilk etabı olan Üsküdar – Ihlamurkuyu arasının inşası için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Merter’deki Ek Hizmet Binasında ihale yapılacak.

  Üsküdar – Ümraniye - Çekmeköy Metro hattı, yaklaşık 17 km uzunluğundaki ana hat tünelleri ve üzerinde delme ve aç - kapa tipinde toplam 16 adet istasyonu bulunan, ayrıca depo sahası ve depoya bağlanan 2.750 metre bağlantı tünelini de içeren bir raylı toplu taşıma sistemi olarak projelendirildi.

  Yarın gerçekleşecek ihale ile söz konusu Üsküdar – Çekmeköy Metro Hattı’nın Üsküdar’dan başlayan ve Altunizade-Ümraniye güzergâhını takip ederek Ihlamurkuyu (Tepeüstü mevkii) İstasyonunda sona eren toplam 12,1 km’lik delme tünel ve 11 adet istasyondan oluşan 1. Kısmının inşaat yapım işlerini kapsıyor.

  Ihlamurkuyu (Tepeüstü)’dan Çekmeköy’e kadar kalan kısmın inşaat ihalesinin ise Mayıs 2011’de gerçekleştirilmesi planlanıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı