GeriGündem Üsküdar Belediyesi hangi partide? Üsküdar'ın mevcut Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üsküdar Belediyesi hangi partide? Üsküdar'ın mevcut Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kimdir?

Üsküdar Belediyesi hangi partide? Üsküdar'ın mevcut Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kimdir?

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere kısa bir süre kala İstanbul'un gözde ilçelerinden Üsküdar'da belediyenin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Belediyenin hangi partide olduğu konusunun yanı sıra Üsküdar'ın mevcut Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in kim olduğu da araştırılıyor. Peki, Üsküdar Belediyesi hangi partide?

Üsküdar Belediyesi'nin hangi partide olduğu ve 2014 Yerel Seçimleri'nde hangi parti tarafından kazanıldığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte, bu konuya ilişkin detaylar ve Üsküdar'ın mevcut Belediye Başkanı Hilmi Türkmen hakkında bilgi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Hilmi Türkmen seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Üsküdar Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Hilmi Türkmen'i yeniden aday gösterdi.

MEVCUT BAŞKAN HİLMİ TÜRKMEN KİMDİR?

1973 yılında Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde doğan Hilmi TÜRKMEN, ilköğrenimini ve hafızlığını Şalpazarı'nda, liseyi Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi’nde, y​üksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.

1996 yılında serbest avukat olarak Üsküdar’da mesleğe başladı.

İş hayatının yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri bağlamında, çeşitli eğitim, kültür ve sosyal yardım alanındaki STK’larda kurucu ve yönetici olarak görev aldı. Klasik Türk Sanatları Vakfı Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Üyeliği, Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği​ bunlardan bazılarıdır.

Siyasete aktif olarak 1992 yılında Refah Partisi Üsküdar Gençlik Kolları'nda başladı. Fazilet Partisi'nde Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. AK Parti’nin kuruluş sürec​​i ile birlikte Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002 genel ve 2004 yerel seçimleri​nde AK Parti Üsküdar İlçe SKM (Seçim​ Koordinasyon Merkezi) Başkanlığı yaptı. 2003 – 2004 yıllarında ise AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilat Başkanlığı görevini üstlendi.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Üsküdar Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. ​

Yorumları Göster
Yorumları Gizle