Gündem Haberleri

  Uşak’ta domuz gribinden ölüm

  Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)
  09.12.2009 - 15:32 | Son Güncelleme:

  UŞAK’ta 15 gün önce yüksek ateş ve solunum yetmezliği şikayetiyle Uşak Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınan matematik öğretmeni 49 yaşındaki Esin Kurt yaşamını yitirdi. Evli ve bir çocuk annesi Esin Kurt’ta domuz gribi virüsüne rastlandı.

  Geçen 25 Kasım’da yüksek ateş ve solunum yetmezliği şikayetiyle ailesi tarafından Uşak Devlet Hastanesi’ne getirilen Ganime Özadam İlköğretim OKulu matematik öğretmeni Esin Kurt, 15 gündür yoğun bakım ünitesinde verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Esin Kurt, bugün saat 13.00 sıralarında yapılan tüm müdahalelere rağmeğn kurtarılamayarak öldü.

  15 gün önce kan örnekleri tetkik için İzmir Refik Saydan Hıfzıssıhha Enstitüsü’ne gönderilen Esin Kurt’ta ‘H1N1’ olarak bilinen domuz gribi virüsüne rastlandığı açıklandı. Uşak İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Alkan, Esin Kurt’un domuz gribine bağlı olarak öldüğünü doğrularken, eğitim camiası da büyük üzüntü yaşadı.

  Bu arada, Uşak’tan domuz gribi şüphesiyle Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan B.A. adlı kadının tedavisinin ise sürdüğü, sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.

  Uşak’ta birkaç gün önce de Kütahya’nın Simav İlçesi’nden sevk edilen 6 yaşındaki zihinsel engelli Ceren K.’nın domuz gribine bağlı olarak hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı