Gündem Haberleri

  Ürolog sayımız AB'den iyi durumda

  A.A
  03.02.2011 - 12:00 | Son Güncelleme:

  Türk Üroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Semerci, Türkiye genelinde yaklaşık 2 bin üroloğun bulunduğunu, bu sayının belli bir sevide tutulması gerektiğini bildirdi.

  Semerci, derneklerine üye bin 600 kişinin bulunduğunu belirterek,”Türkiye genelinde yaklaşık 2 bin ürolog var. Bu sayının belli bir seviyede tutulması gerek. Şu an bu rakam Avrupa Birliği (AB) ülkelerine göre iyi”dedi. Semerci, her yıl yeni bir tıp fakültesi açılmasının rahatsızlık verici olduğunu dile getirerek, sadece üroloji alanında değil, mesleklerinin çok sayıda sorunla karşı karşıya bulunduğunu söyledi.

  “Tam gün yasa tasarısı nedeniyle hekimlerin geleceğinden endişe etmekteyiz”diyen Semerci, yasa tasarısının hekimlerde mesleklerine karşı şevk azalmasına neden olduğunu kaydetti. Semerci, her gün yeni bir yönetmelik yayınlandığını ve bunun hekimlerin gelecek kaygısının artırdığını vurguladı.

  Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da, kendisinin de bir hekim olduğunu hatırlatarak, bu tür sempozyumların hem meslek hem de hekimler açısından yeni fikirlerin oluşmasına katkıda bulunduğunu söyledi. Açılış konuşmalarının ardından Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Eyüp Gümüş, robotik cerrahi konusunda bilgi verdi. Kurs, 6 Şubat Pazar gününe kadar sürecek.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı