Gündem Haberleri

  Urla Belediye Başkanı: İlçede hasar var

  AA
  17.10.2005 - 16:22 | Son Güncelleme:

  İzmir'de saat 12.46'da meydana gelen ve merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 5.9 büyüklüğündeki depremde, bazı ilçelerde hasar meydana geldiği bildirildi.

  Urla Belediyesi Başkan Vekili Hasan Hüseyin Özdem, ilçede ilk belirlemelere göre hasar olduğunu öğrendiklerini, ancak ekiplerin tespit çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti. Özdem, halkın çok tedirgin olduğunu ve sokaklarda beklediğini ifade etti.

  Urla Devlet Hastanesi'nden alınan bilgiye göre, ilçede panik nedeniyle evlerinin balkonlarından atlayan 3 kişi hastaneye geldi. Bunlardan birinin bacağında kırık olduğu, 2 kişide de doku travması bulunduğu bildirildi.

  TARİHİ KALENİN DUVARI ÇÖKTÜ

  Seferihisar Belediye Başkanı Hamit Nişancı da deprem nedeniyle halkın büyük korku yaşadığını belirterek. ilk belirlemelere göre ilçede çöken bina bulunmadığını, ancak evlerin duvarlarında çatlaklar oluştuğunu ifade etti. Nişancı, ilçenin tarihi kalesinin duvarlarından birinin çöktüğünü belirtti.

  İzmir'deki Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde servisler deprem nedeniyle boşaltıldı. Acil hastalar dışında poliklinik hizmeti verilmezken, hastane bahçesine tedbir olarak çadır kuruldu.

  Çeşme'de Vakıf Çarşısı'ndaki iki katlı binanın ön cephesinde çatlak oluştu. Diğer ilçelerde de yaşanan telaş nedeniyle vatandaşlar evlerine girmiyor.

  Hasar tespiti için oluşturulan ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Telefonlar çalışmadığı için halen iletişim kurulamazken, trafikte büyük yoğunluk yaşanıyor.

  Öte yandan depremin hissedildiği Manisa'da da okullar tedbir olarak 1 günlüğüne tatil edildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı