GeriGündem Urban Festival dördüncü kez İstanbullularla buluşuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Urban Festival dördüncü kez İstanbullularla buluşuyor

Urban Festival dördüncü kez İstanbullularla buluşuyor
refid:21497847 ilişkili resim dosyası

Lounge FM 96 tarafından hazırlanan, İstanbul'un ilk şehir temalı festivali Urban Festival Istanbul 2012, 30 Eylül Pazar günü, Kuzey Avrupa müziğinin günümüzdeki en önemli temsilcisi Röyksopp ve elektronik müziğin dahi çocuğu Trentemoller’i aynı sahnede buluşturuyor.

İskandinav topraklarında yetişmiş en önemli isimlerden ikisi ülkemizde ilk kez bir araya gelecek. Festivalin diğer bir sürpriz ismi ise Amsterdam’ın en önemli elektronik müzik kulübü Trouw’un, dünyaca ünlü resident DJ’i Patrice Baumel. Festivalde 123’ün yanı sıra cantanca, Mehmet Garan, Low Earth, Doğan Aktay, Altan Balgır, Yeşim Unan ve Tufan Demir performans gösterecek sanatçılar arasında yer alıyor.

/images/100/0x0/55ea0d11f018fbb8f86779e0

10 yılı aşkın başarılı kariyerleri ile müziğe yön veren, electro pop, ambient, triphop ve elektronik müzik arasındaki sınırları kaldıran Röyksopp’un muhteşem canlı performansı ve Danimarka'nın en önemli elektronik müzik sanatçısı Trentemoller’in müzikal dehasını en yüksek yaratıcılıkta ortaya koyduğu performans olan 2 saatlik eşsiz DJ setinin büyük buluşması 30 Eylül Pazar günü Urban Festival Istanbul 2012 ana sahnesinde unutulmaz anlara imza atacak.

Festivalin sürprizi ise, Amsterdam’ın en önemli elektronik müzik kulübü Trouw’un dünyaca ünlü resident DJ’i Patrice Baumel. 2010 yılında çıkarmış olduğu “Vapour” albümüyle adını Avrupa’da duyurmayı başarmış olan Patrice Baumel, Urban Festival İstanbul 2012 kapsamında Red Bull Music Academy sahnesinde müzikseverlerle bir araya geliyor.

Bu büyük buluşma öncesi ülkemizin en özgün gruplarından 123 de kendilerine has masalsı performanslarını müzikseverlerle paylaşacak.Performans gösterecek diğer sanatçılar; cantanca, Mehmet Garan, Low Earth, Doğan Aktay, Altan Balgır, Yeşim Unan ve Tufan Demir.

Lounge FM 96, FG 93.7, Radio Oxi-Gen ve KüçükÇiftlik Park’ın işbirliğiyle gerçekleşen festivalin değerli destekçileri; Ford Fiesta, Red Bull Music Academy, Tuborg Gold, Puma, Bridgestone, İstanblue Vodka ve Mentos.

Bilet Fiyatları:*Öğrenci Bileti: 50 TL + biletix hizmet bedeli eklenecektir, Normal Bilet : 80 TL + biletix hizmet bedeli eklenecektir, Sahne Önü : 100 TL+ biletix hizmet bedeli eklenecektir VIP (1 yerli içki dahil) : 140 TL + biletix hizmet bedeli eklenecektir.*Öğrenci bileti satın alan katılımcıların kapıda bilet kontrolü sırasında öğrenci kimliklerini ibraz etmeleri zorunludur. Aksi halde katılımcılardan tam bilet ile arasındaki ücret farkı tahsil edilecektir. Bu konuda istisna yapılmayacağını önemle belirtiriz.

Urban Festival dördüncü kez İstanbullularla buluşuyor

RöYKSOPP

Kuzey Avrupa müziğini tarihindeki en yüksek seviyeye çıkartarak Grammy adayı bile olacak ilgiye ve popülariteye ulaşan Norveçli grup; Daft Punk, Orbital ve Björk’le beraber anılarak müzik dünyasında bu isimlerin yer aldığı çok özel konumu paylaşmaya başladı. Müzik dünyasının en önemli markalarından biri olarak anılan Röyksopp, 1998 yılından bu yana çıkardıkları 4 albümün tümü ile eleştirmenlerden tam not aldı.

What Else Is There, The Girl And The Robot, Eple ve Happy Up Here gibi büyük hit haline gelen parçalarıyla haftalarca liste başında kalıp sayısız ödül kazandılar. Eşsiz müzikleriyle rock’tan jazz’a, elektronikten downtempo’ya her tarzın en büyük festivallerinde liste başı sahne alan Röyksopp, büyüleyici sahne şovlarının da etkisiyle unutulmaz anlara imza atıyorlar.

Urban Festival dördüncü kez İstanbullularla buluşuyor

TRENTEMOLLER

Danimarka'nın dahi çocuğu Trentemoller; müzikal dehasını en yüksek yaratıcılıkta sergileyebildiği performans olan 2 saatlik eşsiz DJ setiyle Röyksopp konserinin hemen ardından Urban Festival Istanbul 2012 sahnesindeki yerini alıyor.

Dijital olduğu kadar analog; karanlık olduğu kadar eğlenceli; keskin olduğu kadar organik sound'ları eşi benzeri görülmemiş bir şekilde harmanlayarak ortaya koyan Trentemoller; kısa sürede elektronik müziğin en önemli figürlerinden bir tanesi haline geldi.

Urban Festival dördüncü kez İstanbullularla buluşuyor

 123

Özgünlüğü ve kalitesi ile yerli gruplar arasından sıyrılan, yaptıkları müzik ve sahip oldukları vizyon ile ülke standartlarının üstünde yer alan 123 de Urban Festival Istanbul 2012 sahnesinde olacak.

Kendilerini "müziklerine başka yerlerden bakmayı seven grup" olarak tanımlayan 123'ü, yarattıkları "Aksel" ve "Arve" karakterlerinin hikayelerini anlattıkları kitap & cd'den oluşan albümleri ile tanıdık. Bu iki albüm arası daha elektronik bir deneme olan "Stereo Love" ve en son 2012'nin Ocak ayında yayınladıkları vokal ağırlıklı "Lara" ile 123; 3 yıl içerisinde birbirinden başarılı 4 albüme imza attı.

Ülkemizde tekdüze haline gelmiş müzik piyasasında kuruldukları ilk günden beri çizgisini bozmadan ilerleyen nadir gruplardan biri olan 123, bir masal niteliğindeki canlı performansları ile de övgü topluyorlar.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle