Gündem Haberleri

  Urban Festival

  Hürriyet Haber
  05.11.2009 - 14:28 | Son Güncelleme:

  Venue
  7 Kasım 2009
  20:00

  Lounge o2 (FM 96.0), kış döneminin ilk festivalini sunar:
  Urban Festival Istanbul

  Yazın gelişini Chill-Out Festival Istanbul ile müjdeleyen Lounge o2, bu kez kış mevsimini şehir temasını öne çıkararak ilk kapalı alan festivaliyle karşılıyor. Bu sene ilk defa düzenlenecek olan Urban Festival Istanbul, Haziran ayında Lounge 102 ve Oxi-gen’in birleşmesiyle yayın hayatına başlayan Lounge o2’nun da ilk ürünü olma özelliğine sahip.

  Festival ruhunu bu kez kapalı alanda yaşatacak festival yine müzik tarzlarıyla ve ilginç müzik kombinasyonlarıyla herkesin dikkatini çekecek.

  7 Kasım Cumartesi günü Maslak Refresh the Venue’de gerçekleşecek olan Urban Festival Istanbul, Lounge o2’nun diger tüm etkinlikleri gibi geniş katılımla yılın en güzel festivallerinden biri olmaya aday...

  PD organizasyonuyla gercekleştirilen Urban Festival Istanbul’da jazz’dan world music’e, latin’den funk’a, hip-hop’dan soul’a kadar geniş bir müzikal yelpazede her zevke hitap eden farklı müzikler katılımcıları bekliyor!

  Festivalde, dünya çapında isim yapmış birbirinden ünlü sanatçı ve gruplar yer alıyor. Bu yıl ilki düzenlenecek Urban Festival İstanbul’da ilk kez sahne alacak efsane İngiliz topluluk Nightmares On Wax, Türk müzik severlerin yakından tanıdığı Brooklyn Funk Essentials, Viyana’nın etnik sesi Karuan ve funk-breaks’in öncüsü Skeewiff performans gösterecek.

  Urban Festival Istanbul’un bu seneki destekçileri arasında Coca Cola, Carlsberg, Alfa Romeo, Nokia, Point Hotel ve Foxlife bulunuyor.

   

  Nightmares On Wax (İngiltere)

  George Evelyn ve Kevin Harper ikilisinin ortak projesi olan Nightmares On Wax soul ve hip-hop ağırlıklı, zengin elektronik altyapılar içeren yeni nesil nu-jazz’ın ilk temsilcilerinde biridir. Özellikle ‘Thought So’ nun başarısı dünya radyolarına yansırken, albümde yer alan parçalar, dizi temalarında kullanılmaya başladı. Doksanların sonlarına damgasını vurmuş Nightmares On Wax, müzikal zevkinden taviz vermeksizin, muhteşem canlı performansı ile Urban Festival 2009’un ana grubu olarak İstanbul’a konuk oluyor.

  Brooklyn Funk Essential (A.B.D.)

  Brooklyn Funk Essentials topluluğunun temelleri Lati Kronlund ve Arthur Baker tarafından 1993’te atıldı. Başlarda bir proje olarak ortaya çıksa da kısa zamanda yeni müzisyen ve yeteneklerin topluluğa dahil olması ile Brooklyn Funk Essentials bambaşka bir  platform haline geldi.Üyelerinin ilk ortak çalışmaları daha sonra topluluğun ilk albümü olarak anılacak "Cool and Steady and Easy" nin altında toplandı.2007 yılından bu yana dünyanın hemen tüm büyük metropollerinde sahne alan Brooklyn Funk Essentials, Grammy Ödülüne aday gösterilirken, latin, reggae, jazz, house, dub ve hip-hop’ı bambaşka bir noktadan ele alıyor. Etnik motifleri göz ardı etmeksizin, tempolu sahne şovları ile ülkemizde büyük bir hayran kitlesi olan Brooklyn Funk Essentials, yenilenen kadrosu ile uzun bir aradan sonra Urban Festival İstanbul sahnesinde.

  Karuan (Avusturya)

  Viyana şehrinin ilham verdiği sıradışı prodüktörlerden biri olan Karwan Marouf, 2002 yılında yayınladığı çıkış albümü ‘Dohuki Ballet’ ile yakaladığı başarıyı yeni albümü ‘Pop Arif’ ile sürdürürken Jazz, Latin, Funk ve Soul’u özgün müzik vizyonuyla yeni bir noktaya taşıdı. Etnik kökeninin Karuan’a sunduğu zengin altyapı sayesinde sıradan bir besteciden öteye giderek, kültürler arası köprüleri, sıradışı müziğiyle tekrar ele aldı. Lounge o2’nun en çok istek alan parçalarının yaratıcısı ve Karuan & The Band olarak ülkemize ilk defa konuk olacak olan sanatçı Urban Festival 2009’un merakla beklenen isimlerinden.

  Skeewiff (İngiltere)

  Geride bıraktığımız son yıllarda gelişen funk ve breaks sahnesinin öncü gruplarından Skeewiff, Elliot Ireland ve Alex Rizzo’dan oluşuyor. Kendi plak şirketlerinden çıkardıkları albümden bu yana, Kraak & Smaak, Fort Knox Five, Smoove & Turrell,  All Good Funk Alliance ve Dr Rubberfunk gibi isimleri aynı çatı altında buluşturan Skeewiff, dans müziğinin bilindik, klişe tınısından sıkılanlara, alternatif bir yer açarken, eğlence odaklı ve asla tekrar etmeyen temposu ile gerçek dans müziğini, retro bir yaklaşımla dinleyicilerine sunuyor.DJ setleri ile funk, breaks ve broken beat’in en iyi örneklerini sergileyen Skeewiff, Londra’nın çarpıcı atmosferini kendilerine has ‘retropolitan’ yaklaşımlarını bizlere sunmak üzere Urban Festival 2009 sahnesinde.   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı