Gündem Haberleri

  Unuttuğumuz gerçek: İşsizlik

  Serdar ÖZGÜR/KARAMAN, (DHA)
  29.12.2009 - 17:39 | Son Güncelleme:

  Kozmik odalar, açılım tartışmaları, siyasiler arasındaki atışmalar, polis baskınları derken Türkiye'nin en gerçek sorunu işsizliği unutmuştuk. Bugün Karaman'dan gelen bu fotoğraflarla gerçek yüzümüzde patladı. 98 kişi işe alınacaktı. Üstelik bu iş geçiçiydi. Yine de 1907 kişi koştu. Aralarından 18'i kadın 60 kişi sevindi. İş kurası çekilişi için gelenler salonlara sığmadı. Soğuk havada dudaklarında dua bekleşti.

  GEÇİCİ İŞ BAŞVURUSUNDA İZDİHAM

  Karaman'da ilk ve orta dereceli okullarda temizlik görevlisi olarak 6 ay süreli asgari ücretle çalışacak işçilerin işe alımı yapıldı. 98 kişinin alınacağı iş için 1907 kişi başvurunca kura çekildi. Karaman merkezdeki okullar için iş umudunu kuraya bağlayanlardan bugün 18’i kadın sadece 60 kişi sevindi. İlçelerdeki okullar için ayrı ayrı kura çekilecek.

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın, İŞKUR ile ortaklaşa yaptığı ‘Toplum Yararına Çalışma Programı’ kapsamında 2010 yılında 6 ay süreli okullarda temizlik görevlisi olarak çalışacak personel için istihdam programı hazırladı. 19- 50 yaş arası asgari ücretli olarak 60’ı Karaman merkezdeki okullar olmak üzere 98 kişinin alınacağı iş için toplam 1907 kişi başvurdu.

  Karaman merkezdeki okullarda görev yapacak temizlik işçilerinin işe alımları için kura çekimi bugün saat 10.00 sıralarında Yunus Emre Konferans Salonu’nda yapıldı. İş umudunu kura çekimine bağlayan ve Karaman kent merkezindeki okullar için başvuruda bulunan 1762 kişi, saatler öncesinden kura çekiminin yapılacağı salona geldi.

  Aileleriyle birlikte gelenlerin de olduğu kura çekiminde salonun 300 kişilik olması nedeniyle çoğu kişi kura çekimini salonun koridorlarında, bahçesinde bekledi. Noter huzurunda yapılan çekiliş sonunda 18’i kadın 60 kişi işlerine kavuştu. İlçelerdeki okullarda görev yapacak temizlik görevlilerin kura çekiminin de her ilçede ayrı ayrı yapılacağı ve kurada adı açıklananların 4 Ocak’ta işe başlayacakları belirtildi.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı