GeriGündem Ünsal Turan kızını toprağa verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünsal Turan kızını toprağa verdi

Ünsal Turan kızını toprağa verdi
refid:16944740 ilişkili resim dosyası

Hürriyet Gazetesi ve DHA Danimarka ve İskandinav ülkeleri temsilcisi Ünsal Turan ve eşi Emenç Turan çok sevdikleri büyük kızları Şayan Turan'ı toprağa verdiler. 40 Yaşında olan Şayan Turan geride 7 yaşında Suzan adında bir kız ve 11 yaşında Deniz adında bir erkek çocuğu bıraktı.

Şayan Turan'ın cenazesi Kopenhag'daki ilk Türk camii olan Kocatepe'de Din Müşaviri Ahmet Onay ve Kocatepe imamı Dr.Mustafa Yüce tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından yine Danimarka'nın ilk Müslüman mezarlığı olan Vestra mezarlığında toprağa verildi. Cenaze törenine, yakın dostları, akrabaları, Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçisi Berki Dibek ve eşi Sefire Ceyda Dibek, Hürriyet Gazetesi Avrupa Yayın Yönetmeni Halit Çelikbudak, Türk asıllı Milletvekilleri Hüseyin Araç ve Yıldız Akdoğan, çok sayıda belediye meclisi üyesi, Danimarkalı ve Türk işdamları, Deniz ve Suzan'ın öğretmenleri ve arkadaşlarının velileri katıldılar.

Tören boyunca Şayan'ın çocuklarını dedeleri Ünsal Turan teselli etti. İmam Dr. Mustafa Yüce tarafından Okunan duaların ardından toprağa verilen Şayan Turan'ın mezarı çiçek bahçesine döndü. Ünsal Turan'ın geride Verda (34) ve Berna (31) iki kızı daha bulunuyor.

Yüksek Ticaret okulu mezunu Şayan Turan, Danimarka'da uzun yıllar THY'da çalıştıktan sonra Güzellik Uzmanı eğitimini tamamlamış, ardından Komando Subay'ı eğitimi almıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle