GeriGündem Avukat Aslı Çelik, 'Hatemi' soyadını kullanamayacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avukat Aslı Çelik, 'Hatemi' soyadını kullanamayacak

Avukat Aslı Çelik, 'Hatemi' soyadını kullanamayacak

Ünlülerin avukatı Aslı Çelik'e yönelik eski eşinden gelen ‘Hatemi’ soyadını kullanmaması için mahkeme tedbir kararı verdi.

ÜNLÜ Hukukçular Prof. Dr. Hüseyin Hatemi ile Avukat Kezban Hatemi’nin Avukat oğlu Mehmet Ali Hatemi mahkemeye başvurarak 3 yıl önce boşandığı eşiAvukat Aslı Çelik, Hatemi soyadını kullanamayacak
Avukat Aslı Çelik'in, ‘Hatemi’ soyadını kullanmasının engellenmesini talep etti.

Bakırköy 7. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne 4 Nisan günü yapılan başvuruyu Mehmet Ali Hatemi adına yine kendisi gibi avukat olan eşi Zeynep Hatemi yaptı. Başvurudan 2 gün sonra mahkeme talebi kabul ederek Aslı Çelik’in, ‘Hatemi’ soy adını kullanmasına tedbir koydu.

ESKİ EŞİ SOYADINI KULLANMASINA İZİN VERMEDİ

Mehmet Ali Hatemi adına hazırlanan dava dilekçesinde, Aslı Çelik'e karşı 2013 yılında İstanbul 10. Aile Mahkemesinde boşanma davası açtığını, boşanma kararının ise 29 Aralık 2015 günü kesinleştiği kaydedildi. Dilekçede, boşanma kararı sonrası Aslı Çelik'in, evlenmeden önceki soyadı olan ‘Çelik’ soy adını aldığı nüfus cüzdanında da soyadının ‘Çelik’ olarak geçtiği kaydedildi. Ayrıca avukat Aslı Çelik’in, ‘Hatemi’ soy adını kullanmak için dava açtığını ancak Mehmet Ali Hatemi’nin buna izin vermediği kaydedildi.

MAHKEME: ‘HATEMİ’ KULLANILMASIN

En sonra Demet Şener ve İbrahim Kutluay’ın boşanma davasında Şener’in avukatlığını yapan Aslı Çelik’in, haberlere konu olan bu tip önemli davalarda ‘Hatemi’ soyadını kullandığına dikkat çekilerek, mahkemeden ‘tedbir’ talebinde bulunuldu. Mahkeme, kararında ‘Aslı Çelik’ isminin, ‘Aslı Hatemi’ veya ‘Aslı Çelik Hatemi’ olarak kullanılmasına ihtiyati tedbir kararı koydu.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (11.04.2018)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle