Gündem Haberleri

  Ünlü senarist kalbine yenildi

  Hürriyet Haber
  15.02.2011 - 13:18 | Son Güncelleme:

  Aynı zamanda aile hekimi olan ünlü senarist Mehmet Akif Turgut (41), önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

  45 bölüm “Kurtlar Vadisi” ve 48 bölüm de “Ekmek Teknesi” dizilerinin senaryo grubunda çalışan Turgut, “Karagümrük Yanıyor” adlı dizide de senaryo danışmanlığı yapmıştı. Uzun metraj sinema filmi olan Büyük Şeytan Üçgeni - TRİADE, Çetin Yapım tarafından hayata geçirilmişti. Son olarak Cine 5’te yayınlanan ‘Kadınları Anlama Kılavuzu’ dizisinin senaristliğini yapan 3 çocuk babası Turgut dün Beylerbeyi Camii’nde düzenlenen cenaze töreni sonrasında Çengelköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  MEHMET AKİF TURGUT KİMDİR?

  1969'da Malatya'da doğdu. 9 Eylül Tıp Fakültesi bitirdi, Elazığ, Hakkâri ve İstanbul'da hekimlik yaptı...Show TV'de yayınlanan Kurtlar Vadisi (45 bölüm) ve ATV'de yayınlanan Ekmek Teknesi (48 bölüm) dizilerinin senaryo grubunda çalıştı. Star TV'de yayınlanan Karagümrük Yanıyor adlı dizi filmde ise Senaryo Danışmanı olarak görev aldı... Çok sayıda sinema, film, dizi film, kısa film, reklâm filmi, belgesel ve televizyon programı tasarladı... Birçok filme tıbbi danışmanlık yaptı...Şu anda Pastel Film'in yaptığı bütün yapımların (Hayat Apartmanı, Yarım Kalan Hayatlar, Ezo Gelin, Sinekli Bakkal, Son Efsane)bir kısmında senaryo danışmanı bir kısmında da senarist olarak yer alıyor...Kendi ifadesiyle 'En önemli çalışmam' dediği uzun metraj sinema filmi olan 'Büyük Şeytan Üçgeni-TRİADE', Çetin Yapım tarafından hayata geçiriliyor...

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı