Gündem Haberleri

  Ünlü oyuncudan Cumhuriyet'e saldırı ifadesi

  DHA
  09.12.2009 - 18:19 | Son Güncelleme:

  CUMHURİYET Gazetesi'ne molotofkokteyli atılması olayına ilişkin 7'si tutuklu 8 sanığın yargılandığı davada, oyuncu Şafak Sezer tanık olarak ifade verdi.

  Sanıklardan Boğaç Kaan Murathan ile 1998 yılından beri arkadaş olduklarını söyleyen Şafak Sezer, “Hatta babam, annem, ben ve eşim kendisine kız istemeye gitmiştik. Murathan cezaevinden çıktıktan sonra Mart ayı içerisinde önce Antalya'ya gidip geldi. Daha sonra yaklaşık 1 hafta benim evimde misafir olarak kaldığını hatırlıyorum. Arkadaşım olduğu için cezaevinde nikah kıyarken şahitliğini yapmıştım. Teşekkür mahiyetinde geldiler” diye konuştu.
  İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasına tutuklu sanıklar Bedirhan Şinal, Fatih Derdi Yok, Murat Alpak, Bora Ballı, Bayram Demir, Seyhun Zaim ve Boğaç Kaan Murathan ve tutuksuz sanık O.A. katıldı.

  Tanıklardan Metris Cezaevi İnfaz Koruma Başmemuru Hüseyin Kaya, tutuklu sanıklardan Bedirhan Şinal'i tanımadığını söyledi. Hüseyin Kaya, “Bayrampaşa Cezaevi'nde infaz koruma başmemuruydum. Bu cezaevi kapatıldıktan sonra Metris Cezaevi'ne İnfaz Koruma Baş Memuru olarak gönderildim. Şu an burada bulunan sanıklardan Boğaç Kaan Murathan'ı 2007 yılından tutuklu ve hükümlü olarak birkaç ay cezaevinde yattığını hatırlıyorum. Sanık, daha sonra Kandıra Cezaevi'ne sevk edildi” dedi. Davanın diğer bir tanığı Oğuz Alparslan Abdülkadir, Bedirhan Şinal ile 1 ay kadar önce Edirne F tipi Cezaevi'nde beraber yattıklarını anlattı. Oğuz Alparslan Abdülkadir ifadesinde şunları söyledi:

  “Başka bir suçtan dolayı Edirne F Tipi Cezaevi'nde kalıyordum. Bedirhan Şinal daha sonra bizim koğuşa gönderildi. Bu süre içerisinde İlhan Selçuk'a molotofkokteyli attığını söyleyip böbürleniyordu. Ben de bu konuda kendisine yanlış yaptığını söyledim. Daha sonra bana mektuplar gönderdi. Bu mektuplarda 'Kandıra'daki ağabeye sordum seni iyi bir insan olarak söyledi' diye şeyler yazıyordu. Hatta koğuşa geldiğinde bunu kendisine Vedat Ergin'in söylediğini ifade etti. Ben Bedirhan Şinal'e Vedat Ergin ile nasıl haberleştiğini sordum. Bana, Nuri Ergin vasıtasıyla görüştüğünü söyledi. Şinal, İlhan Selçuk'a yazdığı mektubu bizden habersiz yazmış. Daha sonra kurum müdürü gelerek bu çocuğa sahip çıkmamızı istedi. Şinal, zaman içerisinde cezaevinde tanıştığı bazı kişilere haberlerde neden kendisinden bahsedilmediğini, bir molotofkokteyli olayında benzini kendisinin aldığını ve hatta yanındaki arkadaşının bile bunu bilmediğini söyledi. Hatta müebbetlik bazı kişilerin isimlerini 'Zaten müebbetlikler bir şey olmaz' düşüncesiyle verdiğini söyledi. Ayrıca İlhan Selçuk'a mektup yazarak bu işi kendisinin yaptığını bildirdiğini biliyorum. Ve hatta Silivri'ye Ergenekon Davası'na ne zaman gideceğini ve cezaevinden çıktıktan sonra çete kurup ünlü olmak istediğini söylüyordu.”

  Bunun üzerine söz alan tutuklu sanık Bedirhan Şinal, “Hakkımdaki iddiaları kabul etmiyorum. Bana tehdit mektubu Hüseyin Görüm vasıtasıyla Oğuz Alparslan Abdülkadir tarafından yazdırılmıştır. Tanıkların bildirdikleri Vedat ve Nuri Ergin ifadeleri planlamış bir şekilde tanıklar tarafından bildirilmektedir” dedi.

  Mahkeme heyetine 1 sayfalık yazılı dilekçe veren Bedirhan Şinal, mahkeme heyetine bir araştırma yapıldığı taktirde cezaevinde kimlerle kaldığını ve görüşmelere kimlerin geldiği tespit edileceğini söyledi. Bedirhan Şinal, “Böylece benim ifademi değiştirmek isteyen kişilerin kim olduğu ortaya çıkacaktır. Şu anda burada tanıklık yapanların da bu şekilde ifade vermeye zorlandıkları ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı