GeriGündem Ünlü dizinin çekildiği yalı paramparça oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlü dizinin çekildiği yalı paramparça oldu

İstanbul Boğazı’nda geminin çarptığı yalının Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı olduğu ortaya çıktı. Geminin çarptığı yalı paramparça olurken yalının 'Binbir Gece' dizisine ev sahipliği yaptığı da öğrenildi.

İstanbul’da bugün hareketli dakikalar yaşandı. Malta Bayraklı Bayraklı bir geminin dümeni kilitlenince ünlü dizilerin çekildiği Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’na çarptı. Şimdilerde düğün, konser ve benzeri etkinliklere ev sahipliği yapan yalı “Binbir Gece” gibi popüler dizilere de ev sahipliği yapmıştı. 

Ferzan Özpetek'in son filmi İstanbul Kırmızısı’nın da bugün enkaza dönen ünlü yalıda çekilen filmlerden olduğu öğrenildi.

Boğaz'daki gemi kazasının telsiz konuşmaları ortaya çıktıİstanbul Boğazı'nda yaşanan dehşet anlarının telsiz konuşmaları ortaya çıktı. İstanbul Boğazı'nda makine arızası yaşayan Malta bayraklı yük gemisi Hekimbaşı Salih Efendi yalısına çarptı. Büyük hasar oluşan yalıda ölen ya da yaralanan olmadı. Kazanın ardından boğaz trafiği çift yönlü olarak gemi geçişine kapatıldı. Kazanın hemen öncesinde kılavuz kaptanın telsiz konuşması o anlarda gemide yaşanan gergin anları gözler önüne serdi. Haber: Fırat ALKAÇ

Ünlü isimlerin düğünlerine de ev sahipliği yapan yalıda en son Şebnem Bozoklu ve Aslı Tandoğan dünya evine girmişti.

Ünlü dizinin çekildiği yalı paramparça oldu


HEKİMBAŞI SALİH EFENDİ YALISI’NIN TARİHÇESİ

Kırmızı renkteki bu ikonik yapının bilinen ilk sahibi, Osmanlı’nın ilk tıp okulu olan Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane’nin ilk mezunlarından Hekimbaşı Salih Efendi. Yalıya da ismini veren Hekimbaşı Salih Efendi 3 Osmanlı sultanının doktorluğunu yapmanın yanı sıra botanik hocalığı, maarif müsteşarlığı ve Maarif Meclisi başkanlığı gibi görevlerde de bulunmuş, ünü Osmanlı sınırlarını aşmış biri. İstanbul Boğazı’nda fotoğrafı en çok çekilen yapılar arasında yer alan Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı, “Binbir Gece” gibi popüler dizilere de ev sahipliği yapmış. Yalı şimdilerde düğün, konser ve benzeri etkinliklere ev sahipliği yapıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle