Gündem Haberleri

  Üniversiteye giriş sistemi değişecek

  Esra KAYA
  09.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, üniversite giriş sisteminin yeniden düzenleneceğini açıkladı.

  Bakan Ergün, “Sadece bilgiyi ölçmeye değil, öğrencilerin temel yetkinliklerinin ölçülmesine ağırlık vereceğiz. Sistem 2014 yılı sonuna kadar tamamlanacak” dedi.

  Zihinlerde düşünce

  YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ise, üniversiteye giriş sisteminin yeniden düzenleneceği açıklamasıyla ilgili, “Sadece zihinlerde düşünce halinde” diye konuştu. Çetinsaya şunları söyledi: “Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu toplantısının gündem maddelerinden biri de üniversite giriş sisteminin yeniden yapılandırılması idi. 2014 yılı sonuna kadar uygulamaya konulacak. Ancak sistemin içeriğine ilişkin bir bilgi yok. Sadece zihinlerde düşünce halinde.Taslak metin şu anda yok.”

  Üniversite giriş sisteminin yeniden yapılandırılmasına yönelik çalışmaların YÖK’ün sorumluluğunda, ÖSYM, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın katılımıyla yapılmasının kararlaştırıldığını belirten Çetinsaya, yeni sistemin 2014 yılının sonuna kadar uygulanmaya konulması yönünde de karar alındığını anımsattı. Prof. Dr. Çetinsaya, “Zannediyorum en kısa zamanda bir çalışma başlayacaktır. Çünkü artık devletin temel metinlerinden biri haline gelmiştir” dedi.                        

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı