GeriGündem Üniversiteli Yeşim, gözyaşlarıyla uğurlandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversiteli Yeşim, gözyaşlarıyla uğurlandı

KARAMAN'da Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Yeşim Yıldıran'ın geçirdiği kalp krizi sonucu ölmesi, memleketi Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'ne bağlı Çamiçi Köyü'nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Kızının ölümünden birkaç saat önce heyecanla kendisini aradığını anlatan anne Ayşe Yıldıran, “Kızım, okuduğu fakültede devlet bursunu kazanan tek öğrencinin kendisi olduğunu söyledi. Sevinçli ve heyecanlıydı. Sanırım bu heyecana kalbi dayanmadı” dedi.

21 Aralık'ta okuldan çıktıktan sonra kaldığı Kredi Yurtlar Kurumu'na gelen Yeşim Yıldıran, arkadaşlarıyla yemek yedikten sonra kantine gitti. Burada fanalaşan Yeşim Yıldıran'a başka bir hasta için yurda gelen 112 Acil Servis ekibi müdahalede bulundu. Yıldıran, ambulansla Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alınan genç kız, tüm çabalara karşın kurtarılamadı. Geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybettiği belirlenen Yeşim Yıldıran'ın cenazesi, bugün getirildiği memleketi Düziçi'nin Çamiçi Köyü'nde toprağa verildi.

Kızının sağlık sorunu olmadığını belirten, un değirmeni işletmecisi babası 46 yaşındaki Kemal Yıldıran, otopside ‘gizli kalp’ rahatsızlığı çıktığını belirterek, “Kızımla sık sık telefonla konuşuyorduk. Bizi çok özlediğini, cuma günü yanımıza geleceğini söylemişti. Ama cenazesi geldi. Allah bu acıyı kimseye yaşatmasın” dedi.

Yakınlarının yanı sıra kızının okul arkadaşlarının da taziye ziyaretinde bulunduğu anne 43 yaşındaki Ayşe Yıldıran ise güçlükle ayakta durdu. Kızının ölümünden birkaç saat önce büyük bir heyecanla kendisini telefonla aradığını anlatan Ayşe Yıldıran, “Kızım, okuduğu fakültede devlet bursunu kazanan tek öğrencinin kendisi olduğunu söyledi. Bundan büyük sevinç duymuştum. O da çok sevinçli ve heyecanlıydı. Sanırım bu heyecana kalbi dayanmadı. Mutluluktan adeta uçuyordu. Çünkü bu burs sayesinde eğitimini parasal yönden daha rahat sürdürebilecekti. Aynı gün aldığım ikinci telefon benim için yıkım oldu” diye ağıt yakıp gözyaşı döktü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle