Gündem Haberleri

  Üniversiteli bakıcı çetesi

  Taylan YILDIRIM/DHA
  12.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Üniversiteli kız, gazete ilanıyla bulup bakıcılık yaptığı 70 yaşındaki adamın evine iki erkek arkadaşını aldı.

  Biri çavuşluktan diğeri polislikten atılan iki erkek, yalnız yaşayan adamı bağlayıp döverek para ve değerli eşyalarını gasp etti.

  İZMİR’in Urla İlçesi’nde gazete ilanıyla bakıcı arayan Halil Peynirci (70), Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi 22 yaşındaki M.K. adlı kız öğrenciyi buldu. İddiaya göre Peynirci’nin yanında yatılı olarak kalmaya başlayan M.K., yaklaşık 2 ay önce, arkadaşları olan uzman çavuşluktan atılan 33 yaşındaki A.A.G. ile polislikten atılan 44 yaşındaki H.M.’yi eve aldı. Üç arkadaş Peynirci’yi bağlayıp döverek 600 TL para, kredi kartları, ziynet eşyaları ve 60 bin TL’lik alacaklı senedini gasp etti. Halil Peynirci’nin şikâyeti üzerine harekete geçen polis, şüphelileri yakaladı.

  “Taciz ediyor” iddiası

  M.K. ifadesinde, A.A.G. ve H.M.’nin, yaşlı adamın genç kızları taciz ettiğini iddia ederek, cezalandırılması gerektiğini söylediklerini, gazetedeki ‘Yatılı kalacak bakıcı bayan arandığı’ ilanı üzerine Peynirci’yle görüşmeye gittiğini, A.A.G.’yi de dayısı olarak tanıştırdığını, evde kalmaya başladığı gün de olay için arkadaşlarını eve aldığını söyledi. M.K., o dönem A.A.G.’yle sevgili olduklarını da belirtti. İşlemlerin ardından M.K., A.A.G. ile H.M., adliyeye sevk edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı