Gündem Haberleri

  Üniversiteler Anıtkabir'e yürüyor

  Hürriyet Haber
  25.10.2003 - 10:43 | Son Güncelleme:

  Rektörlerin Anıtkabir'e yapacağı "Cumhuriyet'e saygı yürüyüşü"ne yaklaşık 30 bin kişi katılıyor. Öte yandan Başkent'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinin provaları nedeniyle de Başkent'in ana arterlerinin büyük kısmı trafiğe kapatılırken, bağlantı yollarında ise trafik kilitlendi.

  Saat 09.00'dan itibaren, Ankara-Konya yolunun İnönü Bulvarı, Balgat köprü varyantlarından Bahçelievler Çiftlik kavşağı istikameti; Bahçelievler Çiftlik kavşağından Et-Balık (Akköprü-Migros) kavşağı istikameti, Yenimahalle köprüsünden Hipodrom caddesi eski Terminal kavşağı ve İstasyon kavşağı arasında kalan güzergah gidiş-geliş olarak, Kazım Karabekir Kavşağı, Ulaştırma (eski Terminal) kavşağı, Celal Bayar Bulvarı Tandoğan köprü varyantları arası, Celal Bayar Bulvarından Konya yoluna çıkan varyantın Etiler Orduevi ışıklı kavşaktan Konya yolu çıkışına kadar olan bölümleri, Silahtar Caddesi, Hacettepe-Celal Bayar Bulvarı ve GMKBulvarı girişi trafiğe kapatıldı.

  Cumhuriyet Bayramı törenlerinin provaları ile rektörlerin yürüyüşünün aynı saatlere denk gelmesi nedeniyle yolların büyük bölümünün trafiğe kapatılması Ankara trafiğinin zaman zaman kilitlenmesine neden oldu.

  Rektör ve öğretim üyeleri ile üniversite çevrelerinin katıldığı "Cumhuriyet'e saygı yürüyüşü" saat 11.00'de başladı. Cumhuriyet Bayramı törenlerinin provaları ise bugün saat 13.30'a kadar sürecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı