Gündem Haberleri

  Üniversitede gözyaşı

  Soner KOCAER/ANTALYA / DHA
  11.10.2007 - 16:05 | Son Güncelleme:

  2 yıl önce ‘Benimle Dans Eder misin’ adlı yarışmaya katılan Heykel Bölümü öğrencisi yaşamına son verdi.

  ÜNİVERSİTENİN ACI GÜNÜ

  Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü son sınıf öğrencisi olan ve 2 yıl önce ‘Benimle Dans Eder misin’ adlı yarışmaya da katılan 26 yaşındaki Alkan Alp'in okulun 5'nci kat penceresinden atlayarak yaşamımına son vermesi arkadaşlarını üzüntüye boğdu. Üniversiteli gençler, mumlar yakıp arkadaşlarının düştüğü yeri karanfillerle donattı.

  Genç dansçının arkadaşları, bugün okul önünde toplanarak Alkan Alp için gözyaşı döküp birbirlerini teselli etti. Üzerinde ‘Kalbimizdesin Alkan Alp’ yazılı fotoğrafı yakalarına takan ve taziye defterini dolduran üniversiteli gençler, mumlar yakıp arkadaşlarının düştüğü yeri karanfillerle donattı.

  Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Uz, Alkan'ın arkadaşlarına açıklama yaparak, “Savcılık Alkan'ın ailesinden hayatta olan bir yakınına ulaşmaya çalışıyor. Eğer ulaşamazlarsa 19 Ekim'de Alkan'ı biz uğurlayacağız. Bulurlarsa da pazartesi günü burada onun için tören düzenleyeceğiz. Nasıl olduğunu bilmiyorum, ama Alkan intihar ettiğine inanamıyoruz” dedi.

  ÖLDÜĞÜNE İNANAMADILAR
  Genç dansçının arkadaşları ise Alkan'ın hayat dolu, herkesi güldüren heyecanlı biri olduğunu belirterek, onun intihar etmiş olabileceğine hala inanamadıklarını kaydetti. Öğretmenleri ise “Alkan'ın intihar ettiğine biz de arkadaşları gibi inanmıyoruz. Bu yaz tatilinde otellerde animasyonlarda çalıştı. Ve bize çok para kazandığını söyleyerek burs istemediğini, ihtiyacı olan başka bir öğrenciye verilmesini istediğini söyledi. Bizi ve herkesi güldüren hayat dolu bir insandı. Yurtta büyümüş olması yaklaşan bayramla birlikte onda bir hüzün yaratmış olabilir. Ama geleceği olan biriydi” dedi.

  Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü son sınıf öğrencisi Alkan Alp, dün dersten çıktıktan sonra fakülte binasının 5'inci katındaki tuvalet penceresinden atlayarak intihar etmişti. Ağır yaralı halde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi'ne götürülen Alp, kurtarılamamıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı