Gündem Haberleri

  Üniversite öğrencisi atış poligonunda intihar etti

  Hürriyet Haber
  22.05.2010 - 16:17 | Son Güncelleme:

  Üsküdar’da bir atış poligonunda ölü bulunan üniversiteli gencin atış yaptığı sırada kendisini başından vurarak intihar ettiği iddia edildi.

  Atış yapmak için poligona gelen üniversite öğrencisi Eray Tetik (21) iddiaya göre kısa bir atış eğitimi aldıktan sonra atış yaptığı silahı bir anda kendi başına doğrultarak ateş etti. Poligon görevlilerinin haber vermesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri gencin hayatını kaybettiğini belirledi. Olayın ardından atış poligonuna çok sayıda polis ekibi sevkedildi. Eray Tetik’in cesedi olay yerinde savcı ve polis ekiplerinin incelemesinin ardından morga kaldırıldı. Olay yeri inceleme ekipleri atış poligonunda kamera kayıtlarını da alarak detaylı inceleme yaptılar. Gencin cesedi poligondan çıkarılırken poligon görevlileri, görüntü almasını engellemek için basın mensuplarının önünde set oluşturdular. Eray Tetik’in Kanada’da üniversite öğrenimi gördüğü öğrenildi.

  Basın mensuplarına açıklama yapan atış poligonunun avukatları gencin atış poligonunun devamlı müşterilerinden olmadığını belirterek “Bugün poligona atış yapmak için yalnız olarak gelmiş. Kısa bir eğitim aldıktan sonra bir kez atış yapmış, daha sonra görevliden başka bir silah istemiş ancak görevli kural gereği atış yapan genci yalnız bırakmadığı için ani bir hareketle görevliyi iterek sol eliyle başına ateş etmiş" diye konuştu. Polis konuyla ilgili geniş kapsamlı araştırma başlattı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı