Gündem Haberleri

  Üniversite öğrencilerinden terör protestosu

  Oğuzhan KILIÇ/KÜTAHYA, (DHA)
  10.12.2009 - 17:14 | Son Güncelleme:

  KÜTAHYA’da yaklaşık 200 üniversite öğrencisi kent merkezinde yürüyüş yaparak PKK'yı ve Tokat'ta 7 askerin şehit edilmesini protesto etti.

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) öğrencileri Atatürk Bulvarı’ndaki Kütahya Şeker Fabrikası önünde toplandı. Ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüş yapan gruba, çevredekiler de alkışlarla destek verdi. PKK’ya lanetler yağdıran öğrenciler sık sık ‘Ne mutlu Türküm diyene’, ‘Her Türk asker doğar’, ‘Hepimiz Mehmetiz’ ve ‘Kahrolsun PKK’ sloganları attı.

  Cumhuriyet Caddesi’ndeki park önüne kadar gelen öğrenciler burada İstiklal Marşı’nı söyledi. Öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan DPÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Seher Aytaş, Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini belirtti. Aytaş şunları söyledi:

  “Tüm şehitlerimizin yanımızda olmalarından ve damarlarımızdaki asil kandan güç alarak haykırıyoruz. Türk Milleti’ne vatanın birlik ve beraberliğine kast eden alçaklar, emellerine asla ulaşamayacaktır. Türk milleti, her zaman kanıyla vatanı sulamış milyonlarca evladı gibi kanını bayrağa taşımaya ve her türlü bedeli ödemeye hazırdır. Bu vatan bin yıldır bizim. Zaferlerimizi beraber yaşadık, hüzünlerimizi beraber paylaştık. Mensubu olduğumuz yüce Türkiye Cumhuriyeti’nin fertleri olarak hainler ve işbirlikçilerine karşı hep bir ağızdan söylüyoruz; Türkiye bir mozaik değil, bir ebrudur. Hiçbir parçası bozulamaz. Varlığımız, Türk varlığına armağan olsun.”

  Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı yürüş sonunda yapılan konuşmalardan sonra üniversite öğrencileri olaysız dağıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı