Gündem Haberleri

  Üniversite Hastanesi'nde iddia

  ANKA
  06.01.2011 - 10:16 | Son Güncelleme:

  Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde, solunum cihazına bağlı olarak tedavi gören 5 çocuğun kalbinin durduğu iddia edildi. Çocuklardan dördünün acil müdahale ile hayata döndürüldüğü, ancak 2 yaşındaki Türkan Akbay'ın kurtarılamadığı belirtildi.

  Olay dün akşam 23.00 sıralarında meydana geldi. Pediatri Bölümü'nde solunum cihazlarına bağlı olarak tedavileri süren 5 çocuğun ikişer dakika arayla kalbi dürdüHayatını kaybeden Türkan bebeğin babası Ali Akbay, yaptığı açıklamada, çocuğunun B12 vitamin eksikliği şikayetiyle Ekim ayının sonunda hastaneye sevk edildiğini ayrıca yapılan tahlillerin temiz olduğunu belirtti.

  Son yirmi gündür çocuklarının durumunun iyiye gittiğini ifade eden Ali Akbay, ölmeden yarım saat önce çocuklarını son kez gördüklerini ve gördükten hemen sonra kızlarının yaşamını yitirdiğini söyledi. Bir anda beş cihazın ikişer dakika arayla arızalandığını ve beş çocuğun kalbinin durduğunu söyleyen acılı baba doktorların çabasının kızlarını kurtarmaya yetmediğini belirtti.

  Hastane yönetimi: İhmal yok

  Beş çocukta aynı anda kalp durma olayının gerçekleşmediğini belirten Ankara Gazi Üniversitesi hastane yönetimi hastaların zaten yoğun bakım servisinde yattığını söyledi. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Peyami Cinas, bebeklerin hasta olduklarını, onlara destek tedavisi verildiğini söyledi.

  Cinas, hayatını kaybeden hastanın ailesine ölebileceğini söylediklerine dikkat çekerek, "Doğumsal bir hastalık olduğu için tedavisi mümkün olmadığı için biz sadece destek tedavi vererek yaşatabildik. O cihaz bozuksa başka cihaz var. Türkiye'nin en bol cihazı olan hastaneyiz. Çok ucuz bir cihazı mı temin edemiyoruz? Ben olayları başından beri bilen takip eden birisiyim. Bu sadece geçici bir panik. Şu an hastalar hastanede tedavi görüyor." dedi.

  Diğer hastalarda şu an herhangi bir problemin söz konusu olmadığını vurgulayan Cinas, "Bunların cihaz destekleri devam ediyor. Cihazların düzğün çalışmadığı tamamen yanlış bilgi." dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı