GeriGündem Ek yerleştirme işlemleri tamamlanıyor! Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ek yerleştirme işlemleri tamamlanıyor! Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ek yerleştirme işlemleri tamamlanıyor! Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ek yerleştirme işlemleri 5 Eylül Salı günü ÖSYM internet sitesi üzerinden tamamlanıyor Ek tercih kılavuzu üzerinden boş kontenjanları tespit eden öğrenciler, ÖSYM internet sitesi aracılığıyla bu başvurularını tamamlayacak. Peki, ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

Üniversite ek yerleştirme başvuruları 25 Ağustos Cuma günü itibariyle alınmaya başlandı. Üniversitelerde boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme tercihleri, 5 Eylül'e kadar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet adresinden yapılacak. Peki ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını henüz duyurmadı.

EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Yükseköğretim programlarının 2017-ÖSYS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezî olarak Ek Yerleştirme yapılacak.

Merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacak. Ek Yerleştirmede; ön lisans ve lisans programlarına merkezî genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında puanı olan aday yerleştirilmeyecek. Kesin kayıt sonunda kontenjan açığı kalan programlara ön kayıtla öğrenci alınmayacak.

EK YERLEŞTİRME ÜCRETİNİN YATIRILACAĞI BANKALAR

(Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebilecektir.) Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler Ziraat Bankas

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle