Gündem Haberleri

  Üniversite adayına ek tercih şansı

  Hürriyet Haber
  25.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÖĞRENCİ Seçme Sınavı'nı kazandığı halde herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen veya Açıköğretim Fakültesi'ni kazanan üniversite adayları, şanslarını 'ek yerleştirme'de deneyebilecekler.

  ÖSYM, geçen ay yapılan merkezi yerleştirme sonucunda boş kalan kontenjanlar ile kayıt yaptırmama nedeniyle üniversitelerde açık kalan kontenjanlara ek yerleştirme yapacak. Adaylar, ek yerleştirme için 'Ek Yerleştirme Kılavuzu ve Başvurma Belgesi'ni 9-16 Ekim 2000 tarihleri arasında ÖSYM Sınav Merkezi yöneticiliklerinden alabilecekler. Doldurdukları belgeyi yine bu merkezlere teslim edecek adaylar, 8 yükseköğretim programı tercihi yapabilecek. Ekim ayının son haftasında duyurulacak sonuçlar sonrasında adaylar, üniversitelere kayıtlarını 6-10 Kasım 2000 tarihleri arasında yaptıracaklar.

  Üniversitelerin örgün lisans programlarında 12 bin 946, ön lisans programlarında 6 bin 948 olmak üzere toplam 19 bin 894 kontenjan boş kalmıştı. ÖSYM, kayıt yaptırmama nedeniyle açık kalan kontenjanları, merkezi yerleştirme sonucunda boş kalanlara ekleyerek, yükseköğretim programlarındaki toplam kontenjanları daha sonra açıklayacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı