Gündem Haberleri

  Unitim Holding'e 30 milyon dolar kredi

  ANKA
  02.07.2007 - 13:10 | Son Güncelleme:

  Bünyesinde örme konfeksiyon üretimi ve ihracatı yapan İmteks’in yanı sıra Harvey Nichols, Tommy Hilfiger, Camper, Accessorize, G-star, Thomas Pink, Aldo gibi markaları bulunduran Unitim Holding, Dünya Bankası kuruluşu olan Uluslararası Finans Kurumu’ndan (IFC) 30 milyon dolar tutarında, 8 yıl vadeli yatırım ve işletme kredisi aldı

  Krediye ilişkin Unitim Holding’ten yapılan açıklamada, IFC’nin kredi alokasyonunda; holdingin mevcut finansal ve bilanço verilerinin uzun vade borçlanma için uygunluğu, çalışma alanlarının verimliliği, hayata geçirilecek projelerdeki pozitif beklentisi ile Unitim ekibinin insan kaynağına ve vizyonuna duyulan güvenin etkili olduğunu belirtildi.

  Açıklamada ayrıca, kredi görüşmelerini yaklaşık 3.5 ay gibi rekor sayılabilecek bir sürede tamamlayan IFC’nin, Türkiye’de “moda parekende sektöründe” ilk defa bir kurumu kredilendirdiğine dikkat çekildi.

  Kredinin 12 milyon dolarlık bölümünün, ilave teminata gerek duyulmaksızın, kefalet karşılığı ve 5 yıl geri ödemesiz toplam 8 yıl vadeli olarak verilmesinde tereddüt edilmediği vurgulandı.

  Unitim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Burç Cemiloğlu, “Unitim üretimden gelen gücünü, bünyesindeki dev markaların yanı sıra, yurtdışında yürüttüğü operasyonlardan alıyor. Rusya, BDT ülkeleri ve Romanya pazarlarında da faaliyet gösteren Unitim’in yeni hedefi Doğu Avrupa pazarı. IFC’den aldığımız kredinin büyük bölümünü, Türkiye’deki yeni yatırımlarımız için kullanacağız” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı