Gündem Haberleri

  Üniformalılar soydu

  Hürriyet Haber
  20.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bulgaristan'da soyulan otobüsün yolcuları dehşeti anlatırken, ‘‘Soyguncuların üzerlerinde polis üniforması, ellerinde pompalı tüfekler vardı’’ dediler.

  Kiev'den İstanbul'a bavul ticareti için gelen 17 turisti taşıyan Sönmez Turizm'e ait Haydar Üstündağ yönetimindeki 34 YCA 12 plakalı otobüs, geçen hafta Bulgaristan'ın eski Zağra Kenti yakınında, yolu kesen polis üniformalı 2 kişi tarafından durduruldu. Pompalı tüfeklerle ateş açan soyguncular, kendilerine direnen şoför Üstündağ'ı ayağından yaraladı. Otobüs personeli ile Ukraynalı yolcuların üzerlerindeki 75 bin dolar para ile değerli eşyalarını alan soyguncular yakalanamadı.

  Öldürülme korkusu

  Yolculardan Irina Tolstopyatova, ‘‘Silahlı kişiler otobüsü ele geçirince çok korktuk. Önce bizi öldüreceklerini sandım. Karşı koymak isteyen şoförü yaraladıktan sonra ateşi kestiler. Bizi arka tarafa toplayıp paralarımızı aldılar. Kurtulduğumuza seviniyorum’’ dedi. Otobüsün ikinci şoförü Şevket Başbaydar da, arka bölümde uyurken silah sesleriyle uyandığını belirterek yaşadıklarını şöyle anlattı:

  Otobüsten atladı

  ‘‘Yaralanan şoför Haydar Üstündağ yanıma doğru geldi. Bana soygunculara direnmememi söyledi. Bu sırada soygunculardan birisi otobüsü kullanıyordu. Bizi bir tarla yoluna doğru götürdüler. Yolcuları arka tarafta toplamışlardı. Ben bir fırsatını bularak arka kapıyı açıp aşağıya indim. Karanlıktan yararlanarak kaçtım ve en yakın benzinliğe giderek yardım istedim. Buradan polislerle olay yerine gittiğimizde soyguncular kaçmış, herkes perişan haldeydi.’’


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı