GeriGündem UNESCO korumasındaki Hevsel Bahçeleri'ne uyuşturucu baskını
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

UNESCO korumasındaki Hevsel Bahçeleri'ne uyuşturucu baskını

UNESCO korumasındaki Hevsel Bahçeleri'ne uyuşturucu baskını

Diyarbakır'da Hevsel Bahçeleri'nde son bir haftada gerçekleştirilen hava destekli operasyonlarda, yaklaşık 100 tarlada arama yapıldı. Operasyonda ele geçirilen 500 bin kök Hint keneviri imha edildi. Hevsel, UNESCO Dünya Kültürü Mirası listesinde yer alıyor.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde UNESCO Dünya Kültürü Mirası listesinde yer alan Hevsel Bahçelerinde bir hafta içerisinde düzenlenen operasyonlarda, 500 bin kök Hint keneviri ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, son bir hafta içinde iki kez arama yaptıkları Hevsel Bahçelerinde yeniden operasyon gerçekleştirmek için Narkotik Şube Müdürlüğünde toplandı.

Hazırlıkların ardından elde edilen bilgiler doğrultusunda UNESCO Dünya Kültürü Mirası listesinde yer alan Hevsel Bahçelerine geçen özel hareket timlerinin de bulunduğu güvenlik güçleri, havadan helikopter desteğiyle 40 bahçede arama yaptı. Bahçelerde ekili 250 bin kök Hint kenevirini toplayan ekipler, daha sonra söz konusu yerde kenevirleri imha etti.

Operasyon sırasında bölgede bulunan 3 şüphelinin kimlik bilgileri sorgulandı.

Bir hafta içerisinde 450 polisin katılımıyla gerçekleştirilen üç operasyonda, yaklaşık 100 tarlada arama yapıldığı, 500 bin kök Hint keneviri ele geçirildiği belirtildi.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle